Europarlamentarai išreiškė paramą Latvijos LGBT* asmenų teisėms

Š. m. birželio 19 dieną Europos Parlamento (EP) Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos (ALDE) pirmininko pavaduotojos Sophie In’t Veld ir Izaskun Bilbao išreiškė paramą Latvijos LGBT* asmenų teisėms. Europarlamentarės ne tik dalyvaus š. m. birželio 20 dieną Latvijos sostinėje Rygoje vyksiančiose „EuroPride 2015“ eitynėse, bet ir susitiks su LGBT* asmenų teisių srityje dirbančiais aktyvistais, tarp jų ir nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovais. Susitikimo su EP Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovėmis Sophie In’t Veld ir Izaskun Bilbao metu asociacijos LGL delegacija aptars LGBT* asmenų situaciją Lietuvoje.

„Į įvairovės sostinę Rygą vykstame tam, kad įsitikintume per pastarąjį dešimtmetį LGBT* asmenų teisių srityje įvykusiais pozityviais pokyčiais. Latvijos sostinėje buvau ir 2006 metais, kai valdžios institucijos uždraudė „Pride“ eitynes, o prieš taikius demonstrantus buvo panaudotas smurtas. Praėjus devyneriems metams Ryga gali didžiuotis tapusi „EuroPride 2015“ eitynių šeimininke,“ – tikino Nyderlandų europarlamentarė Sophie In’t Veld.

Dviejų dienų oficialaus vizito Latvijos sostinėje metu, EP Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos delegacija susitiks nevyriausybinių organizacijų bei pilietinės visuomenės organizacijų atstovais, kurių nariai kai kuriose šalyse kovodami už LGBT* asmenų teises rizikuoja net savo gyvybe. Š. m. birželio 15-21 dienomis pirmą kartą Baltijos šalyse organizuojami „EuroPride“ renginiai suteikia neįkainojamą galimybę atkreipti visos Europos dėmesį į LGBT* žmogaus teisių padėtį regione.

„Per pastaruosius metus Europos Sąjungos valstybės narės šioje srityje padarė didelę pažangą. Nemažai šalių įtvirtino tos pačios lyties porų teisę sudaryti santuoką ir įsivaikinti. Deja, ne visur LGBT* bendruomenės festivalių metu pavyksta išvengti smurto. Kai kurios valstybės priėmė ir aktyviai taiko LGBT* bendruomenės išraiškos ir žodžio laisvę ribojančius įstatymus. Ten atitinkamai labiau paplitęs ir nusistatymas prieš LGBT* asmenis, diskriminacija bei neapykantos nusikaltimai. Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija neliks abejinga, nes laikas parodė, jog mūsų bendros pastangos atneša ir dar atneš pozityvių pokyčių,“ – pabrėžė S. In’t Veld.

„Mūsų frakcijos atstovai yra čia, nes Europos Sąjunga vienija lygias galimybes, teises ir laisves pripažįstančias valstybes. Esame Rygoje, nes norime išreikšti savo paramą ir solidarumą visiems ES piliečiams, kurių išraiškos ir žodžio laisvę siekiama apriboti. Remiame žmogaus teisių aktyvistus, kurie kovoja už LGBT* asmenų teisių įtvirtinimą. Tikimės, jog mūsų siunčiama žinutė pasieks ir kaimynines šalis, kuriose šių žmonių teisės nuolat pažeidžiamos. LGBT* asmenų teisių neigimas yra nesuderinamas su laisve ir demokratija,“ – įsitikinusi europarlamentarė Izaskun Bilbao.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vadovo Vladimiro Simonko teigimu, „EuroPride“ priartėjimas iki Europos Sąjungos sienų ribų savaime įgyja politinę reikšmę. „Kiekvienas regionas diktuoja savas aktualijas. Rygoje reikia praplėsti savo poziciją dėl žmogaus teisių Baltarusijoje, Rusijoje. Nederėtų pamiršti, kad ir mūsų mylima Ukraina turi problemų su žmogaus teisėmis nepaisant karo. EuroPride turi siųsti stiprią žinią politikams, kad privalome būti nuoseklūs ir pabrėždami mūsų strateginę partnerystę su kaimyninėmis šalimis nepamiršti kelti ir klausimų, kurie yra nepatogūs,“ – komentavo V. Simonko.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina tvirtą Europos Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos pirmininko pavaduotojų Sophie In’t Veld ir Izaskun Bilbao paramą LGBT* žmogaus teisėms ir tikisi, jog Latvijos valdžios atstovai įsipareigos užtikrinti š. m. birželio 20 dieną vyksiančių „EuroPride 2015“ eitynių dalyvių saugumą ir apgins LGBT* asmenų teisę į taikius susirinkimus bei saviraiškos ir žodžio laisvę.