Birželio 15-21 „EuroPride 2015“ renginiai Rygoje

„EuroPride“ – vienas didžiausių LGBTI įvykių Europoje. Šiais metais „EuroPride 2015“ renginių šeimininke taps Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Latvijos sostinė Ryga. Pirmą kartą Baltijos šalyse š. m. birželio 15-21 dienomis vyksiantys „EuroPride“ renginiai suteiks neįkainojamą galimybę atkreipti visos Europos dėmesį į LGBTI žmogaus teisių padėtį regione.

„Kaip „EuroPride“ rengininių ženklo savininkai, mes, „European Pride“ organizatorių asociacija (EPOA), visada labai stipriai jautėme stiprų mažesnių ir priešiškoje aplinkoje vykusių „Pride“ renginių organizatorių motyvaciją priimti iššūkį ir „EuroPride“ eitynes savo surengti mieste. Mūsų asociacijos nariai pritarė šiai iniciatyvai, nes žinojo, kad tai – teisingas, bei puikiai šio svarbaus renginio viziją atitinkantis pasirinkimas: „EuroPride yra LGBTI solidarumo visoje Europoje šventė. Jis skirtas kiekvienam LGBTI asmeniui Europoje bei už jos ribų, ir siekia skatinti LGBTI kultūros įvairovę“. „EuroPride 2015“ Rygoje suteiks galimybę parodyti LGBTI žmonėms Rusijoje bei kitose diskriminuojančiose ir priešiškose šalyse, kad jie nėra pamiršti ir kad mūsų kova tęsis tol, kol kiekvienas bus laisvas būti, tuo, kas jis yra: žmogumi,“ – pabrėžė EPOA prezidentas Hansas De Meyeris.

„Džiaugiamės galimybe rengti „EuroPride 2015“ Rygoje. Tai labai svarbu ne tik Latvijai bei Rytų Europai, bet ir visam regionui, nepamirštant ir posovietinės erdvės, kurioje žodžio laisvė ir teisė į taikius susirinkimus yra puolama kiekvieną dieną. Dabar solidarumas – svarbesnis nei kada nors anksčiau,“ – sakė „EuroPride 2015“ pirmininkas Kasparas Zalitis.

Š. m. birželio 15-21 dienomis Rygoje jūsų laukia „EuroPride 2015“ renginių įvairovė: tarptautinė konferencija „Žodžio laisvė ir teisė į taikius susirinkimus: pasaulio perspektyvos“, gebėjimų stiprinimo klinikos LGBTI aktyvistams, LGBTI verslo forumas, paroda „LGBTI Latvijoje nuo 20-ojo amžiaus pradžios“, „Juodojo Gvazdiko“ kino festivalis bei platus integraciją ir lygybę švenčiančių kūrybinių dirbtuvių ir seminarų spektras.

„EuroPride 2015“ kulminacija – š. m. birželio 20 dieną vyksiančios LGBTI eitynės Rygos centre. Asociacija LGL jau organizuoja kelionę į Latvijos sostinę Rygą. Prie LGL komandos bus kviečiami prisijungti visi norintys žygiuoti „EuroPride 2015“ eitynėse. Daugiau informacijos – jau netrukus.