Asociacija LGL kviečia paminėti tarptautinę translyčių asmenų matomumo dieną

Kasmet kovo 31 dieną minima tarptautinė translyčių asmenų matomumo diena, kuria siekiama didinti visuomenės sąmoningumą apie translyčių asmenų patiriamą diskriminaciją. Ši diena skirta kovoti prieš transfobiją didinant translyčių asmenų bendruomenės matomumą. Kitaip nei lapkričio 20-ąją minimą tarptautinę translyčių asmenų atminimo dieną, kuria pagerbiamas transfobinių nusikaltimų aukų atminimas, šiandien viso pasaulio LGBT* teisių organizacijos, tarp jų ir asociacija LGL, kviečia švęsti savitą translyčių asmenų bendruomenės indėlį visuomenės įvairovei.

Tarptautinė translyčių asmenų matomumo diena pirmą kartą paminėta 2009 metais. JAV translyčių asmenų teisių aktyvistė organizacijos „Transgender Michigan“ vadovė Rachel Crandall teigė siekusi paskatinti translyčius asmenis didžiuotis savimi be kompromisų ir suteikti šiai unikaliai socialinei grupei matomumo visuomenėje. R. Crandall įsitikinusi, kad trans bendruomenės balsas neretai nutildomas. „Translyčiai asmenys privalo žinoti, jog jų balsas yra svarbus ir reikšmingas,“ – idėją švęsti translyčių asmenų matomumo dieną komentavo žmogaus teisių aktyvistė.

Šiandien, tarptautinę translyčių asmenų matomumo dieną, nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL dar kartą tvirtai įsipareigoja prisidėti prie translyčių asmenų bendruomenės Lietuvoje stiprinimo ir matomumo didinimo. Nuolat pabrėždama, jog ši visuomenės grupė atveria erdvę socialiniam dialogui, asociacija LGL įgyvendina ne vieną projektą, kuriuo siekiama didinti translyčių individų sąmoningumą žmogaus teisių klausimais, tarp jų – projektą „Kraujuojanti meilė: Sąmoningumo apie lesbiečių ir translyčių moterų artimoje aplinkoje patiriamą smurtą Europos Sąjungoje didinimas“ ir socialinę kampaniją „Pasinaudok savo teisėmis.“

Asociacija LGL sveikina kiekvieną pozityvią translyčių asmenų iniciatyvą siekti matomo visuomenėje. Kalbėti apie translyčių individų patiriamas problemas – būtina, tačiau neretai perdėtai viktimizuojame šią socialinę grupę. Nereikėtų pamiršti, jog trans asmenys – tai mūsų kaimynai, draugai ir pažįstami. Tai ypatingi, unikalūs ir saviti mūsų bendruomenės nariai, savo asmeniniu indėliu prisidedantys prie mūsų visuomenės įvairovės ir su ja susijusio socialinio dialogo. Nors trans bendruomenė ir nėra gausi savo skaičiumi, tačiau kalbant apie įvairių socialinių grupių integraciją, svarbūs ne kiekybiniai rodikliai, o pats principas. Principas, jog kiekvienas žmogus nusipelno teisės būti savimi.