9 iš 10 jaunų translyčių žmonių susiduria su depresija

Niufaundlando universiteto (Kanada) translyčių asmenų sveikatos grupės atliktas tyrimas parodė, kad 9 iš 10 jaunų translyčių žmonių susiduria su depresija ir nerimu.

Siekdami geriau suprasti jaunų translyčių žmonių patirtis ir emocinės sveikatos būklę Niufaundlando universiteto tyrėjai apklausė 45 translyčius jaunuolius ir jų tėvus Niufaundlando ir Labradoro provincijoje Kanados rytuose.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad vos 13 proc. translyčių jaunuolių jautėsi sulaukę visapusiškos tėvų paramos dėl jų lytinės tapatybės ir su tuo susijusių iššūkių.

„Šio tyrimo tikslas – nustatyti translyčių jaunuolių sveikatos apsaugos ir paramos poreikius, išsiaiškinti, kas neramina translyčius vaikus ir paauglius bei jų tėvus,“ – komentavo Dr. Tracey Bridger.

Daugelis tyrime dalyvavusių tėvų nuogąstavo, kad dėl savo tapatybės jų vaikai patirs diskriminaciją. „Tėvams reikalinga papildoma informacija ir parama. Transfobija vis dar plačiai paplitusi visuomenėje. Dėl šios priežasties tėvai rūpinasi savo vaikų saugumu. Tėvai viliasi, kad jų vaikų tapatybė nebebus patologizuojama ir jie galės augti atviroje visuomenėje,“ – aiškino tyrėja.