JT Saugumo Tarybos sveikinime B. Ki Munui neužsimenama apie LGBT* žmogaus teises

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos sveikinime kadenciją baigiančiam JTO generaliniui sekretoriui Ban Ki Munui nebeliko padėkos už diplomato paramą LGBT* žmogaus teisėms. Originaliam sveikinimo tekstui pasipriešino Rusija, pareikalavusi pašalinti visas nuorodas į LGBT* žmogaus teisių gynimą.

JT Saugumo Tarybos sveikinime JTO generaliniui sekretoriui buvo rašoma, kad B. Ki Munas siekė, jog „moterys, jaunuoliai ir LGBT* bendruomenės atstovai būtų išklausyti ir išgirsti, o šiandien jų balsai skamba garsiau ir stipriau, tiek Jungtinėse Tautose, tiek visame pasaulyje“.

Tačiau š. m. gruodžio 14 dieną JT Saugumo Tarybos priimtoje rezoliucijoje apsiribota padėka JTO generaliniui sekretoriui už paramą pažeidžiamoms ir marginalizuojamoms asmenų grupėms. Dokumente rašoma, kad B. Ki Munas „dėjo išskirtines siekiant išspręsti tarptautines problemas ekonominėje, socialinėje, aplinkosaugos ir kultūros srityse, siekė atliepti humanitarinius poreikius ir remti bei skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms visiems.“

Pranešimą skaitė JT Saugumo Tarybos prezidentas Ispanijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų Roman Oyarzun Marchesi. Diplomatas pabrėžė nueinančio JTO generalinio sekretoriaus „išskirtinius pasiekimus“ kovojant su klimato kaita, paramą žmogaus teisėms ir humanitarinei pagalbai.

JTO generalinio sekretoriaus pareigas B. Ki Munas ėjo dešimtmetį. Š. m. sausio 1 dieną JTO generalinio sekretoriaus postą užims diplomatas Antonio Guterres. B. Ki Munas prasitarė, jog vienintelis dalykas, dėl kurio apgailestauja palikdamas postą, yra „tebesitęsiantis košmaras Sirijoje“.