Graikijos parlamentas priėmė LGBT* asmenų teisių apsaugos įstatymą

Š. m. gruodžio 2 dieną Graikijos parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo įtvirtinamos papildomos LGBT* asmenų žmogaus teisių apsaugos priemonės. Už įstatymo projektą, kuriuo siūlyta išplėsti tos pačios lyties porų teises ir užtikrinti nediskriminavimą darbovietėje seksualinės orientacijos, lyties ir religijos pagrindais, balsavo 201 Graikijos parlamentaras, prieš – 21, 5 – susilaikė, 73 parlamentarai parlamento posėdyje nedalyvavo.

„The Greek press“ praneša, kad parlamento narys Constantinos Katsikis per posėdį neslėpė pasipiktinimo Teisingumo ministerijos pateiktu įstatymo projektu, pabrėždamas, kad jo atstovaujama „Nepriklausomų graikų“ partija „kaip Graikijos patriotai išliks ištikimi savo krikščioniškiems ir socialiniams įsitikinimams“.

Tos pačios lyties asmenų partnerystė Graikijoje įteisinta 2015 metų gruodžio mėnesį. Užtikrinti vienalyčių porų teisę sudaryti civilinę partnerystę Graikijos parlamentas ėmėsi po 2013 metais Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) priimto sprendimo byloje Vallianatos prieš Graikiją dėl registruotos partnerystės tik skirtingos lyties poroms.

Graikijoje taip pat galioja vieni griežčiausių Europoje įstatymai, kuriais įtvirtinamas neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos draudimas.