Australijos parlamente – debatai dėl vienalytės santuokos įteisinimo

Š. m. kovo 19 dieną Australijos Senato ir Liberalų demokratų partijos narys Davidas Leyonhjelmas paskelbė, kad jo pateiktas tos pačios lyties asmenų santuokos projektas š. m. kovo 26 dieną bus svarstomas šalies Senate. Senatorius D. Leyonhjelmas paragino Australijos ministrą pirmininką Tony‘į Abbott‘ą sudaryti sąlygas šalies parlamento nariams dėl įstatymo projekto balsuoti laisvu apsisprendimu.

Australijos ministras pirmininkas Tony‘is Abbott‘as yra sakęs, kad parlamentarai dėl Laisvės susituokti įstatymo projekto (angl. Freedom to Marry Bill) balsuos tada, kai šiuo klausimu bus priimtas nutarimas jo partijos komitete. Tačiau įstatymo projektą parlamentui pateikęs Senatorius D. Leyonhjelmas įsitikinęs, jog valdančiosios Liberalų-Nacionalinės koalicijos parama pakankama, kad Senatas pritartų santuokos lygybės įteisinimui. Vis dėlto, politikas pabrėžia, jog vargu ar šalies Atstovų Rūmų nariams šiuo metu užtektų politinės valios priimti įstatymą.

Australijos senatorius tikina siekęs paskatinti parlamentarus išreikšti nuomonę dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymo projekto. D. Leyonhjelmo įsitikinimu, santuokos lygybė Australijoje galėtų būti įteisinta ne anksčiau kaip po naujų parlamento rinkimų, kurie įvyks 2016 metų pabaigoje arba 2017 metų pradžioje.

Senatoriaus D. Leyonhjelmo iniciatyvą pasveikino kampanijos „Australijos Santuokos lygybė“ (Australian Marriage Equality) atstovai. „Sveikiname senatoriaus D. Leyonhjelmo iniciatyvą, nes Australija nebegali ilgiau laukti santuokos lygybės. Įstatymų leidėjai turėtų prisiimti atsakomybę už tai, jog tos pačios lyties poros jau gali susituokti daugelyje Vakarų pasaulio šalių, tik ne Australijoje,“ – ragino organizacijos vadovas Ivanas Hinton-Teoh.

„Didžiąją savaitės dalį praleidau susitikimuose su valdančiosios koalicijos atstovais ir galiu atsakingai pareikšti, kad parama santuokos lygybei dabar yra didesnė nei bet kada anksčiau. Atėjo laikas parlamentarams laisvai balsuoti už tai, kuo tiki daugelis australų. Raginame santuokos lygybės šalininkus remti senatoriaus D. Leyonhjelmo įstatymo projektą,“ – pabrėžė organizacijos „Australijos Santuokos lygybė“ atstovas.