„Savanorystė siekiant matomumo ir įtraukties“, 2015 08 – 2016 10

erasmus_logo2Šio Europos savanorių tarnybos (EST) projekto pagrindinis tikslas – sujungti organizacijos ilgametę patirtį bei naujų savanorių idėjas, kūrybinius sprendimus LGBT žmonių įsitraukimą visuomenėje užtikrinti per jų matomumo didinimą ir dalyvavimo demokratiniuose procesuose (ypač jaunimo) skatinimą.

Sukaupta EST savanorystės projektų įgyvendinimo patirtis asociacijoje LGL rodo, kad savanorių įsitraukimas į žmogaus teisių judėjimą Lietuvoje ne tik leidžia labiau atsiverti, savotiškai išlaisvina vietos LGBT bendruomenę, ypač jaunimą, bet ir skatina dar aktyviau kovoti už savo ir kitų teises. Asociacijoje LGL EST savanoriai, veikdami drauge su ilgamečiais judėjimo nariais, vietos savanoriais ir darbuotojais, dalinasi savo žiniomis, patyrimais, požiūriais, kartu mokosi, pritaiko anksčiau įgytas ir formuoja naujas kompetencijas, kurios pravers ateityje renkantis savo veiklos kryptį, įsiliejant į gimtosios valstybės ar platesnę Europos sąjungos darbo rinką. Savanorystės laikotarpiu EST savanoriai turi progą pažinti naują šalį, jos žmones ir kultūrą. Kasdien bendraudami su vietos žmonėmis, kitais savanoriais, jie lavina savo kalbinius, bendravimo įgūdžius, turi galimybę pramokti naujos (lietuvių) kalbos. Visų veiklų metu, atlikdami pasirinktas ar jiems paskirtas užduotis, EST savanoriai stiprina pasitikėjimą savimi, ugdo kritinį mąstymą, naudojasi informacinėmis technologijomis.

Susipažinkite su mūsų savanoriais:

Anne MarieVardas: Annemarie

Šalis: Vokietija

El. paštas: annemarie@gay.lt

Apie savanorę: Europos studijos atvėrė man visiškai naują pasaulį. Studijuodama ne tik įgijau žinių apie Rytų-Centrinę Europą, bet ir išnaudojau kiekvieną galimybę pakeliauti. Netrukau įsitikinti, kad tai – nepaprastai graži pasaulio dalis ir pamilau pirmą į Rytus nuo Vokietijos aplankytą miestą: Vilnių. Per pastaruosius penkerius metus viešėjau daugelyje kitų miestų ir šalių, metus gyvenau Čekijoje. Tačiau Vilnius išliko mano atmintyje ir širdyje kol grįžau čia atlikti praktiką. Dirbau su vaikais, mano kvietimu muzikos ir šokio kūrybines dirbtuves jiems vedė „The Young Americans“. Kai po keturių mėnesių mano praktika baigėsi, apsisprendžiau likti Vilniuje. Praktikos metu dalyvavau konferencijoje Seime apie šeimą Lietuvoje. Pasibaisėjau šalies politikų homofobine neapykantos kalba ir supratau, jog norėčiau prisidėti prie šios problemos sprendimo. Noriu išreikšti paramą LGBT* asmenims, prisidėti prie jų socialinės integracijos visuomenėje bei šios problemos Rytų Europoje matomumo Vokietijoje didinimo. Manau, kad šie tikslai puikiai atitinka mano EST temą „Savanoriauti siekiant matomumo ir integracijos“.

 

YuriVardas: Yuri

Šalis: Italija

El. paštas: yuri@gay.lt

Apie savanorį: Mano bendradarbiavimas su pilietinės visuomenės organizacijomis prasidėjo, kai prisijungiau prie moksleivių sąjungos Italijoje, kur prisidėjau prie švietimo sistemos tobulinimo ir LGBT* moksleivių teisių įtvirtinimo. Išrinktas savo vidurinės mokyklos moksleivių atstovu siekiau sustiprinti nediskriminavimo nuostatas ir prisidėti prie švietimo sistemos tobulinimo. Netrukus tapau Italijos LGBT* teisių organizacijos „Arcigay“ nariu. Kartu organizavome įvairias veiklas LGBT* bendruomenei mano gimtajame mieste Piačenzoje. Lankėmės skirtingose mokyklose, kur suteikėme moksleiviams informacijos seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės klausimais. Šiais metais turėjau galimybę dirbti su žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“: prisidėjau prie renginių organizavimo ir peticijų žmogaus teisių klausimais. Baigęs mokyklą ėmiau keliauti ir siekiau pažinti skirtingas visuomenes Europoje. Išgirdau apie Europos Savanorių Tarnybą ir negalėjau atsisakyti galimybės savo savanoryste prisidėti prie LGL iniciatyvų, nes mėgstu lankytis dar nepažintose šalyse ir susipažinti su naujais žmonėmis.

Links to project results:

FUNDRAISING CAMPAIGN VIDEO

ARTICLES:

EVENTS:

FACEBOOK EVENTS: