Renginiai

Įgyvendindama translyčių asmenų matomumo didinimui skirtą socialinę kampaniją „#TRANS_LT“, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, 2015 m. gruodžio 8-10 dienomis surengs eilę renginių, skirtų aptarti su efektyvių translyčių asmenų žmogaus teisių standartų užtikrinimu Lietuvoje susijusią problematiką. Gruodžio 8 d. (antradienį) bendruomenės narius, įstatymų leidėjus, politikos formuotoju bei įgyvendintojus ir plačiosios visuomenės atstovus pakviesime į viešą renginį, kurio metu bus oficialiai pristatyti pirmieji Lietuvos istorijoje socialiniai TRANS* video klipai bei eksponuojama menininkių Arcana Femina bei Shaltmira darbų paroda. Gruodžio 9 d. (trečiadienį) laukia įtempta diena – ryte susitinkame su LR Seimo nariais, siekiant aptarti greitos, skaidrios ir prieinamos lyties keitimo procedūros įgyvendinimo Lietuvoje galimybę, o po pietų kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu (NLĮF) rengiame seminarą-diskusiją „Žmogaus teisės Lietuvoje. NVO organizacijų žvilgnsis„. Gruodžio 10 d. (ketvirtadienį) tarptautinės organizacijos Transgender Europe (TGEU) atstovai asociacijos LGL darbuotojams ir kitiems susidomėjusiems nevyriausybinio sektoriaus atstovams ves mokymus apie tai, kaip užtikrinti skaidrias ir prieinamas sveikatos priežiūros paslaugas translyčiams asmenims. Išsamesnį renginių aprašymą rasite žemiau.

#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakaras ir paroda „TRANZ“

Parodų erdvėje „5 malūnai“ (Malūnų g. 5, Vilnius)

2015 m. gruodžio 8 d., 19:00-21:00 val.

#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakaras ir paroda „TRANZ“

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su kino režisieriumi Romas Zabarauskas, menininkėmis ARCANA FEMINA photography bei Shaltmira bei parodų erdve 5 MALŪNAI pristato unikalų projektą: „#TRANS_LT: video klipų pristatymo vakaras ir paroda „TRANZ““.

Vakaro metu oficialiai pristatysime pirmuosius Lietuvos istorijoje TRANS* asmenų matomumo didinimui skirtus socialinius video klipus, kuriuose tikri ir realūs TRANS* žmonės iš Lietuvos dalinasi savo asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip neegzistuojanti galimybė Lietuvoje pasikeisti asmens tapatybės dokumentus veikia jų kasdienį gyvenimą, bei ragina visus, neabejingus translyčių asmenų teisių įtvirtinimui, pasirašyti specialią peticiją. Klipų herojai Oskaras, Zhenia ir Jūratukas persikels iš žydrųjų video ekranų ir taps realiais šio mūsų vakaro pašnekovais. Menininkės Arcana Femina ir Shaltmira mūsų vakaro svečiams pristatys bendrą projektą – parodą „TRANZ“, kur subtiliai persipynę ankstesnių menininkių projektų „#TransAwesome“ ir „By the Way“ elementai kalba nauju ir paveikiu skambesiu.

Renginio svečius pasitiks skandalingoji Okeanide. „LGBT* gyvenimai nėra susiję vien tik su trūkumais,“ – sako Okeanidė. „Mes esame stipresni už visus trolius, nes mokame juoktis net tada, kai norisi tik verkti.“ Kadangi proga išties neįprasta, atėjusius vaišinsime ne tik šypsenomis, bet ir taure vyno.

Renginys vyks lietuvių kalba su angliškai intarpais.
Renginys socialiniame tinkle FaceBook.

„Žmogaus teisės Lietuvoje. Nevyriausybinių organizacijų žvilgsnis“

Suomijos Respublikos ambasada Lietuvoje (K. Kalinausko g. 24, Vilnius)

2015 m. gruodžio 9 d., 14:00-16:30 val.

Balandžiai

Tarptautinės Žmogaus teisių dienos proga Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas (NLĮF) kviečia į seminarą-diskusiją „Žmogaus teisės Lietuvoje. NVO žvilgsnis“. Viešojoje erdvėje dažnai girdime, jog efektyvus žmogaus teisių užtikrinimas – antraeilis prioritetas, savo svarba nusileidžiantis ekonominėms, geopolitinėms ir socialinėms šalies aktualijoms. Kita vertus, pilietinio sektoriaus atstovai, kiekvieną dieną stojantys į žmogaus teisių sargybą, primena – demokratiniais pliuralizmo principais pagrįstos visuomenės branda yra neatsiejama nuo efektyviai užtikrinamų kiekvieno individo teisių bei laisvių.

Renginyje nevyriausybinių organizacijų atstovai aptars tris probleminius šių dienų kontekste itin aktualius žmogaus teisių klausimus, būtent: (1) diskriminacinių nuostatų paplitimas Lietuvos visuomenėje, remiantis „Eurobarometro“ apklausos „Diskriminacija Europos Sąjungoje (ES) 2015 metais“ duomenimis; (2) Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) žmogaus teisių apsaugos mechanizmų teikiamos galimybes užtikrinant žmogaus teises Lietuvoje – JTO Žmonių su negalia teisių komiteto atvejo analizė; (3) teisės į lytinės tapatybės pripažinimą ir medicininės lyties keitimą realizavimas Lietuvoje – iššūkiai ir galimybės.

Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas (NLĮF) – tai neformali nevyriausybinių organizacijų koalicija, atstovaujanti įvairių diskriminacijos atžvilgiu pažeidžiamų visuomenės grupių interesams. Forumo veikloje dalyvauja Lietuvos neįgaliųjų forumas, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, Moterų informacijos centras, Vilniaus „Bočiai“, Tautinių bendrijų namai ir Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras.

Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis (nuoseklus vertimas).
Išsamią renginio programą lietuvių kalba galite rasti čia.
Renginys socialiniame tinkle FaceBook.

Rėmėjai:
Rėmėjai