Vaivorykštės dienos 2015

Vaivorykštės dienosVaivorykštės dienos 2015 – Tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją paminėti  

Nuo 2004-ųjų visame pasaulyje gegužės 17-ąją švenčiama „Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją“ (angl. akronimas IDAHOT). Gegužės 17-a ypatinga tuo, jog lygiai prieš 24 metus gegužės 17-ą Pasaulinė Sveikatos Organizacija išbraukė homoseksualumą iš psichinių ligų sąrašo. IDAHOT ir skirta paminėti šią svarbią datą.

Pirmieji renginiai pradėti organizuoti dar 2004 metais, taigi šiais metais LGBT*QI bendruomenė visame pasaulyje IDAHOT minės jau vienuoliktąjį kartą. Renginiais, performansais, eitynėmis, protestais, flashmob‘ais ir kt. siekiama atkreipti valstybės pareigūnų, socialinių judėjimų, organizacijų, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į diskriminaciją ir smurtą, kurį patiria LGBTQI bendruomenė visame pasaulyje.

Šią dieną yra oficialiai pripažinęs Europos Parlamentas. Ją taip pat mini daugelis Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) atstovybių visame pasaulyje bei valstybės: Belgija, Jungtinė Karalystė, Olandija, Prancūzija, Ispanija ir kitos.

Lietuvoje Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją pirmą kartą paminėta „Vaivorykštės dienų“ renginiais 2007 metais. Šiais metais asociacija LGL „Vaivorykštės dienas“ rengia jau ketvirtą kartą. Ankstesni renginiai sulaukė didelio susidomėjimo ir pasisekimo. Šiais metais LGL planuoja surengti jau tradiciniu tapusį pasivažinėjimą Vilniaus gatvėmis „vaivorykštės“ autobusu bei filmų peržiūras trijuose Lietuvos miestuose.

„Vaivorykštės dienos“ Lietuvoje startuoja gegužės 14 dieną ir aplankys Vilnių, Kauną ir Klaipėdą. Šių metų tema – LGBT* jaunimas!

Daugiau informacijos jau netrukus!

eea_grants_320Renginių serija organizuojama pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą “Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“. Projekto įgyvendinimą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programa. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.