Vytautas Mizaras: „Nesaugodama vienalyčių šeimų Lietuva gali pažeisti Konvenciją“

Skirtingai traktuodama partnerystę tarp skirtingos ir tos pačios lyties asmenų, Lietuva gali pažeisti Europos žmogaus teisių konvenciją, sako Vilniaus universiteto teisės profesorius Vytautas Mizaras.

Diskusijoje Seime teisininkas š. m. birželio 3 dieną teigė, kad Strasbūre įsikūręs Europos Žmogaus Teisių Teismas pažeidimų gali nustatyti tiek galiojant dabartiniams įstatymams, tiek įteisinus partnerystę tik tarp skirtingos lyties asmenų, kaip siūlo Teisingumo ministerija.

Pasak V. Mizaro, kai kurie šiuo metu galiojantys įstatymai suteikia tam tikras teises ne santuokoje kartu gyvenančiam vyrui ir moteriai, tačiau ne kartu gyvenantiems tos pačios lyties asmenims. Galimų pažeidimų liktų ir priėmus įstatymą, kuris leistų sudaryti partnerystę skirtingos lyties asmenims.

„Su tarptautinės teisės galimais pažeidimais yra ir šiuo metu didelių problemų. Konkrečiai pats įstatymo priėmimas, matyt, neprieštarautų Konvencijai, bet jį taikant tikrai būtų akivaizdžiai diskriminuojami faktinius šeimos santykius gyvenantys tos pačios lyties asmenys“, – kalbėjo teisės profesorius.

Plačiau skaitykite naujienų portale 15min.lt.