Teisingumo ministras: partnerystės įstatymas tik „mišrioms“ poroms, nes „homoseksualų beveik nėra“

Įstatymu partnerystę tik tarp vyro ir moters siekiantis įregistruoti teisingumo ministras sako, kad tai – masiškai paplitęs reiškinys, kurį reikia spręsti, praneša naujienų portalas lrt.lt. O vienalyčių porų, pasak ministro, Lietuvoje paprasčiausiai per mažai, kad ir joms reikėtų partnerystės įstatymo. Alternatyvų Civilinio kodekso pataisų įstatymą, kuris leistų partnerystę įregistruoti ir tos pačios lyties asmenims, siūlanti liberalė D. Kuodytė įsitikinusi, kad teisingumo ministro siūlymas – diskriminacinis.

„Tos pačios lyties partnerystės, manau, kad yra tik atskiri atvejai. Jeigu mes kalbame apie įvairias šeimas, tai aš nepripažįstu, kad tos pačios lyties žmonės, gyvenantys kartu, sukuria kažkokius šeimyninius santykius. Ir tai yra ne mano vieno nuomonė,“ – tiesioginio LRT laidos „Dėmesio centre“ eterio metu pareiškė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

„Manau, kad daugiau yra propagandos negu tų (homoseksualių) porų. P. Kuodytė sako, kad apie 10 proc., aš manau, kad 1–2 proc. Sakote, kad yra porų, kur gyvena dvi moterys ir augina vienos iš jų vaiką. Šiuo atveju turbūt vis tiek tas vaikas yra tik vienos iš tų moterų. Tos, kuri pagimdė,“ – įsitikinęs J. Bernatonis.

„Partnerystė, sakyčiau, Lietuvai nebūdinga. Mes dažniau kalbame apie bendrą gyvenimą, o partnerystė labiau suvokiama versle, ne šeimoje. Žinoma, tam tikrų tokių pakeitimų bus, bet esmė liks ta pati. Jeigu tam tikri „kiti reiškiniai“ būtų labai paplitę Lietuvoje, žinoma, kiltų būtinybė ir juos sureguliuoti“ – tikino šalies teisingumo ministras.

LRT laidos „Dėmesio centre“ įrašą galite peržiūrėti čia.