Vykdoma LGBT* asmenų apklausa apie patirtis su psichologais

Dar 1973 metais Amerikos psichiatrų asociacija išbraukė homoseksualumą iš ligų sąrašo. 1975 metais Amerikos psichologų asociacija paskelbė, kad homoseksualumas nėra psichologinis sutrikimas. Lietuvos psichologų sąjunga teigia, jog homoseksualumas ar biseksualumas nėra laikomi psichikos sutrikimu ir žmonių diskriminacija dėl lytinės orientacijos visuomenėje yra nepriimtina.

Tai – oficialios žinios. O kokia yra kasdienė patirtis? Kaip sekasi LGBT* asmenims susitikti su psichologais?

Psichologai Paulius Skruibis, Viktoras Keturakis ir Antanas Mockus ėmėsi iniciatyvos apklausti žmones apie tai, kaip sekasi susitikti LGBT* žmonėms ir psichologams Lietuvoje. Šia apklausa psichologai kreipiasi ir į LGBT* asmenis bei profesionalius psichologus. Apibendrintus rezultatus ketinama aptarti š. m. gegužės 8-9 dienomis vyksiančiame Lietuvos psichologų kongrese, kurio metu bus aptartos psichologų ir LGBT* klientų bendravimo tendencijos Lietuvoje.

Apklausą galima rasti čia: http://www.publika.lt/apklausa-15-550e9e1ee3045.html

Psichologai Paulius Skruibis, Viktoras Keturakis ir Antanas Mockus bus labai dėkingi už nuoširdžius atsakymus. Tikimės, kad jie padės surengti gerą ir naudingą diskusiją apie paslaugas LGBT* asmenims bei prisidės prie šių paslaugų tobulinimo. Atsakydami į anketos klausimus užtruksite vos 2 minutes. Apklausa yra anoniminė.

Pastaba: psichologai (psichoterapeutai), skirtingai nuo psichiatrų, taiko gydymą pokalbiais ir neskiria vaistų.