Vokietijos parlamentas nubalsavo už santuokos lygybės įteisinimą

Š. m. birželio 30 dieną vykusiame išankstiniame balsavime Vokietijos Bundestagas nubalsavo už tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą ir galimybę įsivaikinti. Už tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą balsavo 393 parlamento nariai, prieš pasisakė 226, keturi susilaikė.

Nors šią savaitę Vokietijos kanclerės Angelos Merkel išreikšta viltis, kad debatai dėl tos pačios lyties asmenų santuokų „pasisuks sąžinės balso linkme“, paskatino išankstinį balsavimą, pati A.Merkel balsavo prieš tos pačios lyties asmenų santuokos ir galimybės įsivaikinti įteisinimą.

Politikė yra sakiusi, kad jai „santuoka yra vyro ir moters gyvenimas kartu“, o 2013-aisiais prieštaravimą homoseksualų santuokoms aiškino rūpesčiu dėl „vaikų gerovės“.

Tokios pat pozicijos laikosi ir A.Merkel vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga, o jos seserinė partija Bavarijoje – Krikščionių socialinė sąjunga – dar konservatyvesnė.

Tokiu sprendimu Vokietija prisijungė prie kitų 13 Europos valstybių, kuriose gali susituokti tos pačios lyties asmenys.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Vokietijos įstatymų leidėjų sprendimą užtikrinti tos pačios lyties asmenų teisę į santuoką ir galimybę įsivaikinti. Toks praktiškas valdžios atstovų sprendimas garantuoja, kad visos šeimos šalyje jausis oriai ir pagarbiai. Asociacija LGL tikisi, kad ir Lietuvos valdžios atstovai paseks pažangių Europos valstybių pavyzdžiu ir įtvirtins vienalyčių porų teisę į partnerystę ir santuoką.