Kanados kariuomenė sieks pritraukti daugiau LGBT* karių

Kanados kariuomenė paskelbė apie planus keisti savo įvaizdį ir į savo kariuomenę priimti daugiau moterų ir LGBT* bendruomenės atstovų.

Kanados ginkluotosios pajėgos tokiu būdu tikisi užtikrinti įvairovę kariuomenėje ir sukurti jaukią atmosferą įvairių visuomenės grupių žmonėms.

Kanados ginkluotųjų pajėgų vadas generolas leitenantas Charles‘as Lamarre‘as laikraščiui „The Canadian Press“ nurodė, kad kariuomenės verbavimo sistemai reikalinga pertvarka, kuri padarytų kariuomenę įvairesnę, įtraukiančią ir patrauklią visiems kanadiečiams.

„Mūsų populiacija nėra vien baltaodžiai vaikinai“, – nurodė Lamarre.

Kaip karinio personalo vadas, C. Lamarre‘as yra atsakingas už žmogiškųjų išteklių klausimus Kanados ginkluotose pajėgose.

Kanados kariuomenės bandymas kurti ryšį su įvairioms visuomenės grupėms priklausančiais kanadiečiais taip pat yra bandymas pagausinti kariuomenės gretas.

Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau vadovaujama vyriausybė siekia per ateinančius 20 metų į kariuomenę investuoti 62 milijardus dolerių.

Tuo pačiu planuojama papildomai priimti 3500 žmonių aktyviai tarnybai ir 1500 – į rezervą.

Įvykdžius šį planą, Kanados kariuomenėje tarnaujančių asmenų skaičius būtų didžiausias nuo Šaltojo karo laikų.

„Jei nori surinkti pačius gabiausius žmones – pačius protingiausius, labiausiai pasišventusius, ištvermingus ir labiausiai išradingus – tada turi ieškoti plačiai ir nepraleisti visuomenės grupių, kurios gali būti labai naudingos kariuomenei“, – aiškino Lamarre.

Kanados gynybos štabo viršininkas generolas Jonathanas Vance‘as neseniai paskelbė įvairovę skatinantį planą, kuriame teigiama, jog Kanada tampa vis labiau įvairesnė, todėl kariuomenė irgi turi eiti šiuo keliu.

J. Vance‘o plane rašoma, kad užtikrinti įvairovę kariuomenėje būtina, norint į ją pritraukti daugiau žmonių ir paskatinti juos likti, o taip pat siekiant užtikrinti, kad kariuomenė atspindėtų tą visuomenę, kurią ji yra prisiekusi ginti.

Kanados kariuomenė neseniai priėmė gaires, kuriomis visiškai netoleruoja diskriminacija LGBT* asmenų atžvilgiu.