Vokietijoje pirmąkart leista įsivaikinti vienalytei porai

Berlyne gyvenantys du vyrai tapo pirmąja tos pačios lyties asmenų pora Vokietijoje, kuriai buvo leista įsivaikinti, š. m. spalio 10 d. pranešė viena žmogaus teisių asociacija. Žmogaus teisių gynėjai džiaugiasi, kad šis sprendimas yra dar vienas didelis žingsnis į priekį užtikrinant LGBT* asmenų teises.

Vokietija žengė reikšmingą žingsnį lygių teisių LGBT* asmenims link, leidusi nuo spalio 1-osios tuoktis tos pačios lyties poroms.

Berlyniečiai Michaelis ir Kai’us Korokai spalio 2 d. savo turėtą civilinę partnerystę pavertė santuoka. Po dviejų dienų jie pateikė savo santuokos liudijimą, siekdami teisėtai įsivaikinti dvejų metų berniuką, kurį globoja nuo jo gimimo.

Spalio 5 d. jie gavo patvirtinimą, kad berniuką galės įsivaikinti, sakė Vokietijos LGBT* asmenų teisių asociacijos (LSVD) skyrius Berlyne ir Brandenburgo žemėje. „Tai padės užtikrinti, kad LGBT* asmenys gautų geresnę teisinę apsaugą, – AFP sakė LSVD atstovas Joergas Steinertas. – Tuo pačiu tai įrodymas, kad santuoka visiems nėra tik tušti žodžiai.“

Vokietijos įstatymų leidėjai šiemet nubalsavo, kad apytiksliai 94 tūkst. vienalyčių porų šalyje būtų suteikta teisė susituokti, kanclerei Angelai Merkel pakeitus savo ankstesnę nuomonę.

Praplėtus ankstesnius su santuoka susijusius įstatymus, kad jie apimtų ir tos pačios lyties asmenų poras, LGBT* asmenims buvo suteikta teisė į vienodas mokesčių lengvatas ir įsivaikinimo teises, kaip ir kitoms šeimoms.