Vokietijoje atidarytas pirmasis pabėgėlių priėmimo centras homoseksualiems asmenims

Š. m. vasario 1 dieną kilus nerimui dėl galimos diskriminacijos seksualinės orientacijos pagrindu pabėgėlių priėmimo centruose Vokietijoje atidarytas pirmasis centras homoseksualiems pabėgėliams. Pietų Vokietijoje įsikūrusiame Niurnberge įkurti nauji būstai, kiekviename jų laikinai apsistoti gali iki aštuonių asmenų.

„Niekas dar neįsikėlė, tačiau tai tik vienos ar dviejų dienų klausimas, būstas yra paruoštas. Keturi asmenys Irano, Irako, Sirijos ir Etiopijos jau pateikė prašymą gyventi šiame nedideliame dviejų aukštų name,“ – tikino asociacijos „Fliederlich“ vadovas Michaelis Glasas.

Asociacija „Fliederlich“ įsteigti pabėgėlių priėmimo centrą nusprendė tada, kai į organizaciją kreipėsi dvidešimt pabėgėlių, kurie tikino jaučiantys grėsmę savo laikinojo prieglobsčio vietose. „Išankstinės nuostatos neišnyksta vos kirtus sieną,“ – pabrėžė M. Glasas. Organizacijos vadovo teigimu, savo gimtosiose šalyse dėl seksualinės orientacijos persekiojami asmenys diskriminaciją patiria ir pabėgėlių stovyklose Vokietijoje.

Niurnbergas – ne vienintelis Vokietijos miestas, kuriame bus atidarytas pabėgėlių priėmimo centras. Gerokai didesnį centrą, kuriame bus 120 vietų, numatoma atidaryti šalies sostinėje Berlyne. 2015 metais Vokietija priėmė 1,1 milijono pabėgėlių. Apie su tuo susijusius homofobinius išpuolius šalyje kol kas nepranešta.