Vizito Osle metu – pažintis su Norvegijoje taikomomis gerosiomis praktikomis

2021 m. spalio 6-9 d. Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL organizavo projekto „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas)“ organizacijų partnerių pažintinį vizitą Osle, kurio metu organizuoti susitikimai su įvairiomis Norvegijos organizacijomis. Susitikime dalyvavo delegacija iš Lietuvos: LGL, Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacijos ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai bei 6 dalyviai iš Norvegijos (Oslo miesto savivaldybės atstovai, LGBT teisių organizacijos „FRI“ atstovas, „Oslo Pride“ atstovas, Norvegijos Helsinkio Komiteto atstovas ir „Amnesty International Norway“ atstovas.

2021 m. spalio 6 d. pažintinio vizito dalyviai susipažino su Oslo valdymo sistema, Įtraukimo ir įvairovės Oslo mieste strategija ir integruotų miestų chartija, Oslo miesto ir „Norwegian People’s Aid“ bendradarbiavimu, „OXLO“ veikla, vietinėmis iniciatyvomis bei dalyvavo partnerių susitikime.

 

2021 m. spalio 7 d. pažintinio vizito dalyviai susitiko su Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimos reikalų direktorato vadovu bei Lygybės ir kovos su diskriminacija kontroliere, įtraukaus verslo „Herspace“ įkūrėja Chisom Udeze, darbuotojų paieškos įmonės „Skillhus“ atstovėmis bei Oslo universiteto Lyčių tyrimų centro atstovu Andrew John Feltham.

 

2021 m. spalio 8 d. pažintinio vizito dalyviai susitiko su organizacijos „Skeiv Verden“ atstovu Krisztian Rozsa, kuris papasakojo, su kokiais iššūkiais susiduria LGBT migrantai ir pabėgėliai Norvegijoje. Vizito dalyviai taip pat viešėjo organizacijos „Amnesty International Norway“ biure, kur turėjo galimybę stebėti Nobelio Taikos premijos paskelbimo transliaciją bei dalyvavo projekto partnerių susitikime.

 

2021 m. spalio 9 d. pažintinio vizito dalyviai susitiko su vietos organizacijų „Oslo Pride“, „FRI“, Norvegijos Helsinkio Komiteto ir „Skeiv Ungdom“ atstovais bei aptarė žmogaus teisių situaciją Lietuvoje ir Norvegijoje.

 

Projektu „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas)“ siekiama įtvirtinti lygias galimybes miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas) ir skatinti įvairovę savivaldybių lygmeniu, įtraukiant Vilniaus ir Oslo savivaldybes, socialiai atsakingą verslą ir žmogaus teisių nevyriausybinę organizaciją. Projekto tikslas – skatinti keitimąsi gerąja patirtimi tarp Vilniaus ir Oslo savivaldybių užtikrinant lygias galimybes miestuose partneriuose.

logo-juosta-02Projektą įgyvendina Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL kartu su tarptautiniais partneriais: Oslo miesto savivaldybe, Vilniaus miesto savivaldybe ir Lietuvos Įvairovės Chartijos asociacija.

EEA-and-Norway_grantsPažintinis vizitas Osle – projekto „Lygių galimybių įtvirtinimas miestuose partneriuose (Vilnius-Oslas)“ dalis. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų Dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.