Vienalytes santuokas sudariusių izraeliečių partneriams – Izraelio pilietybė

Izraelio Vyriausybė paskelbė, kad užsienio valstybėse, kuriose pripažįstama santuokos lygybė, vienalytę santuoką sudariusių izraeliečių partneriams nuo šiol bus suteikta galimybė kreiptis dėl Izraelio pilietybės suteikimo.

Iki šiol izraeliečių tos pačios lyties sutuoktiniai dėl galimybės nuolat gyventi Izraelyje buvo priversti laukti septynerius metus. Tuo tarpu priešingos lyties sutuoktiniai turėjo galimybę iš karto kreiptis dėl pilietybės suteikimo.

Izraelio Vyriausybės vyriausiasis patarėjas teisės klausimais Avichai Mandelblit rekomendavo šalies vidaus reikalų ministerijai visus užsienyje santuoką sudariusių partnerių prašymus tomis pačiomis sąlygomis.

Sprendimas buvo priimtas po to, kai į Izraelio Aukščiausiąjį Teisingumo Teismą kreipėsi homoseksualius vaikus turinčių tėvų asociacija. „Tai – milžiniškas pasiekimas tos pačios lyties asmenų santuokas užsienyje sudariusiems šalies piliečiams,“ – komentavo asociaciją atstovaujanti advokatė Iris Sheinfeld.

Nors užsienyje sudarytos tos pačios lyties porų santuokos Izraelyje yra pripažįstamos, jas sudaryti pačioje šalyje galimybių nėra, nes visos santuokos yra prižiūrimos religinių teismų, o civilinės alternatyvos šioms institucijoms nėra. Santuokas gali sudaryti tik judėjų, krikščionių, musulmonų ir drūzų religinės institucijos, iš kurių ne viena neteikia tokios galimybės vienalytėms poroms.