JT ekspertas dėl LGBT* žmogaus teisių padėties pasaulyje ragina stabdyti smurtą prieš LGBT* asmenis

Tarptautinės lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų asociacijos ILGA-World metinėje konferencijoje Bankoke, Jungtinių Tautų (JT) LGBT* žmogaus teisių padėties pasaulyje pasisakė už tarptautinį bendradarbiavimą siekiant stabdyti smurtą prieš LGBT* asmenis.

Nepriklausomas JT ekspertas dėl LGBT* žmogaus teisių padėties pasaulyje Vititas Muntarbhornas pabrėžė, jog norint sustabdyti smurtą ir diskriminaciją LGBT bendruomenių ir žmogaus teises ginančių organizacijų atžvilgiu, reikia imtis ryžtingų veiksmų.

„Visa tai turi apimti žmogaus teisių, laisvės, demokratijos bei taikios visuomenės siekius“.

Vititas Muntarbhornas pasiūlė tris pagrindinius žingsnius, kuriais būtų turėtų siekiama užbaigti diskriminaciją ir smurtą prieš LGBT* bendruomenės atstovus. Tai visų pirma baudžiamosios atsakomybės už tos pačios lyties asmenų santykius panaikinimas, LGBT* asmenų lytinio tapatumo depatologizavimas ir empatija.

Nepriklausomas JT ekspertas dėl LGBT* žmogaus teisių padėties pasaulyje pabrėžė, jog visų baudžiamųjų įstatymų panaikinimas LGBT* asmenų atžvilgiu yra labai svarbus pačiai bendruomenei. Vititas Muntarbhornas taip pat pridūrė, jog vaikai turi augti mokėdami suprasti visų žmonių lytinį tapatumą.