Vienalytės poros susituokti galės jau keturiose Meksikos valstijose

2015 metų gruodžio 17 dieną Meksikos Najarito valstijos kongresas pritarė siūlymui Civiliniame kodekse įtvirtinti tos pačios lyties asmenų teisę sudaryti santuoką. Nuo šiol vienalytės poros galimybe sudaryti santuoką pasinaudoti galės jau keturiose Meksikos valstijose.

2015 metų balandžio mėnesį Meksikos Aukščiausiasis Teismas išleido nutarimą, kad tos pačios lyties asmenų santuoką draudžiantys šalies įstatymai yra diskriminuojantys. Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kad šeimos, kaip išimtinai vyro ir moters sąjungos, apibrėžimas pažeidžia šalies Konstituciją ir įpareigojo šalies įstatymų leidėjus įteisinti tos pačios lyties asmenų santuoką visose Meksikos valstijose. Iki šiol santuokos lygybė įteisinta buvo įteisinta tik Čihuahua, Koahuiloje ir Kintana Roo valstijose.

Nuo 2014 metų vakarinės šalies pakrantės centrinėje dalyje esančioje Najarito valstijoje jau įregistruotos kelios tos pačios lyties asmenų santuokos. Vis dėlto dėl teisės sudaryti santuoką vienalytėms poroms teko įsitraukti į ilgą teisinį procesą, kurio metu buvo užginčyti diskriminuojantys civilinio registro institucijų atstovų sprendimai.