Vestuvinio torto lesbietėms neiškepusi JAV kepykla turės sumokėti milžinišką kompensaciją

Grešamo mieste Oregono valstijoje JAV įsikūrusi kepykla privalės sumokėti milžinišką kompensaciją lesbiečių porai, nes dėl vieno iš savivinkų „religinių įsitikinimų“ atsisakė moterims iškepti vestuvinį tortą. Dėl 2013 metų sausį diskriminuojančiais pagrindais nesuteiktos paslaugos Laurel Bauman bei jos sužadėtinė gali gauti 150 000 JAV dolerių siekiančią kompensaciją. Tiksli porai priteista suma paaiškės š. m. kovo 10 dieną vyksiančio teismo posėdžio metu.

2013 metų sausį homoseksuali pora kreipėsi į kepyklą „Sweet Cakes by Melissa“ ir užsakė vestuvinį tortą. Tačiau Aaronas Kleinas, vienas kepyklos savininkų, atsisakė suteikti paslaugą vos sužinojęs, kam jis skirtas. L. Bauman teigimu, verslininkas kaip priežastį įvardino „religinius įsitikinimus“ ir pavadino artėjančias vestuves „pasibjaurėtinomis viešpačiui“.

2013 metų pabaigoje moteris pateikė skundą Oregono Darbo ir pramonės biurui, kuris ėmėsi skundo, nes atsisakymas suteikti paslaugą dėl asmens lytinės orientacijos pažeidžia Oregono Lygių galimybių įstatymą, ginantį valstijos LGBT* asmenų teises. „Nesuteikti paslaugų dėl kliento lytinės orientacijos ar lyties tapatybės Oregono valstijoje yra draudžiama. Išimtys taikomos tik religinėms organizacijoms bei mokykloms, bet ne privačiam verslui. Taigi įrodymų visiškai pakanka: paslauga nesuteikta dėl poros homoseksualumo“ – pabrėžė darbo ir pramonės biuro atstovas.

Dėl visuomenėje kilusio pasipiktinimo 2013 metų gruodį kepykla užsidarė. Kepyklos savininkai paliko raštelį, kuriame rašoma: „Ši kova nesibaigė. Mes išliksime stiprūs. Jūsų religinė laisvė nebe laisva.“ Po įvykio A. Kleinas nepasimokė ir kaltino LGBT* teisių aktyvistus pasitelkus „karinio stiliaus taktiką“ bei sužlugdžius verslą.