Vašingtone pagerbtas lietuvių kilmės kovotojas už LGBT teises

Gegužės 22 d. Vašingtone Prezidento Obamos adminstracija ir JAV Kongreso nariai pagerbė žymų kovotoją už gėjų ir lesbiečių teises, iš Lietuvos žydų šeimos kilusį buvusį San Fransisko miesto tarybos narį Harvį Milką (Harvey Milk). Iškilmėse Baltuosiuose rūmuose atidengtas ir oficialiai pristatytas specialus JAV pašto ženklas, pirmą kartą įamžinantis Amerikos LGBT žmogaus teisių aktyvistą.

Iškilmėse dalyvavo Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė, Lietuvos Ambasados Vašingtone atstovas Ministras patarėjas Rolandas Kačinskas bei Amerikoje gyvenantys LGBT bendruomenės nariai Rimvydas Baltaduonis ir Darius Sužiedėlis.

Prieš iškilmes JAV Prezidentūroje vyko susitikimas su JAV Kongreso Mažumos lydere, Kalifornijos atstove Nancy Pelosi (nuotrauka viršuje). Susitikime taip pat dalyvavo dar 8 Kongreso nariai, atstovaujantys parlamentinę grupę, kovojančią už lygias teises Amerikos LGBT bendruomenei. Šiai parlamentinei grupei iš viso priklauso apie 100 JAV Kongresų narių.

Susitikime su JAV Kongreso nariais dalyvavusi Lietuvos Seimo narė M.A. Pavilionienė supažindino Amerikos parlamentarus su LGBT asmenų padėtimi Lietuvoje ir Rytų Europoje, ir pakvietė artimiausiu metu atvykti į Vilnių iš arčiau susipažinti su žmogaus teisių padėtimi Baltijos šalių regione.

Po pietų Baltuosiuose rūmuose iškilmingoje ceremonijoje atidengtas tragiškai žuvusio Harvio Milko garbei sukurtas oficialus JAV pašto ženklas.  Atidengimo ceremonijoje Prezidento Barako Obamos vardu susirinkusius pasveikino Prezidento kabineto narė, JAV Ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power, ir sveikinimo žodžius daugiau kaip 200 svečių tarė pirmoji savo lytinės orientacijos neslepianti JAV Senatorė Tammy Baldwin, buvęs Martino Liuterio Kingo (Martin Luther King) bendražygis Kongresmenas John Lewis, ir Harvio Milko sunėnas, 2013 metais Vilniuje Baltic Pride eitynėse dalyvavęs, Stiurtas Milkas (Stuart Milk).

Nuo gegužės 22 d. JAV platinamas Harvio Milko pašto ženklas bus spausdinamas 30 mln. tiražu.

Gegužės 21 d. Lietuvos Ambasadoje Vašingtone prie apskrito stalo Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė susitiko su Harvio Milko Fondo tarybos nariais, JAV gėjų ir lesbiečių organizacijų atstovais bei Amerikos Lietuvių bendruomene. Tai buvo pirmas kartas, kai Lietuvos diplomatinė įstaiga atvėrė duris diskusijai apie LGBT teisių aktualijas.

Trumpas žvilgsnis į Harvio Milko palikimą LGBT bendruomenei: