Uždraustų pasakų autorė: „Nesakykime, kad visi žmonės yra buki ir konservatyvūs“

„Kiekvienas kūrybos laisvės ar saviraiškos suvaržymas – tai iššūkis. O iššūkiai ir yra tam, kad juos priimtume ir baigtume tai, ką pradėjome“, – įsitikinusi literatūrologė Neringa Dangvydė. Jos parengtas ir Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) leidyklos išleistas pasakų rinkinys „Gintarinė širdis“ dėl keliose pasakose pavaizduotos meilės tarp tos pačios lyties žmonių šiemet uždraustas platinti.

Kalbėti apie saviraiškos laisvės svarbą gėjų, lesbiečių, biseksualių, translyčių ir jų artimųjų bendruomenei gegužės 23 d. Neringa Dangvydė atvyksta į Kauną. Čia ji dalyvaus kino teatre „Romuva” organizuojamoje „Vaivorykštės dienos“ diskusijoje. Pradžia 18.30 val. Tądien Kaune taip pat vyks viešoji paskaita su Lygių galimybių plėtros centro eksperte Margarita Jankauskaite (pradžia 13 val., KTU III rūmuose, Laisvės al. 13), bus rodomas specialus kino filmas „Dievo vaikai“ (pradžia 17 val., kino teatras „Romuva“, Laisvės al. 54).

„Neapibendrinkime, nesakykime, kad visi žmonės yra buki ir konservatyvūs, o visuomenė – inertiška ir pasiduoda tėkmei. Nemąstantys – tik keli, tačiau šiuo metu jie užima aukštus postus ir tariasi galį spręsti už kitus žmones, kaip turi gyventi visi. Todėl svarbiausia tikėti, kad tai, ką darai, yra reikalinga ne vien tik tau pačiam“, – teigia diplomuota literatūros kritikė.

Diskusijoje apie saviraiškos laisvę taip pat dalyvaus kino kūrėjas Romas Zabarauskas,  asociacijos LGL advokacijos vadovė Aliona Polujanova, žmogaus teisėmis besidomintis VDU magistrantas Tomas Marcinkevičius. Diskusiją moderuos Marius Gorochovskis, LGL savanoris, po pernai Vilniuje vykusių Baltic Pride eitynių „Už lygybę“ vienas pirmųjų drįsęs viešai prabilti apie savo seksualinę orientaciją.

Visą Vaivorykštės dienų 2014 programą galite rasti čia.

Primename, kad „Vaivorykštės dienos“ – jau trečią kartą Lietuvoje organizuojamas renginių ciklas, skirtas gegužės 17-ajai, tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją paminėti. „Vaivorykštės dienas“ Lietuvoje organizuoja asociacija LGL, remiama Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 m. periodo NVO Programos Lietuvoje.

Renginius Kaune ir Klaipėdoje iš dalies remia Kanados ambasada. Filmą maloniai suteikė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada.