Vaivorykštės dienų proga – trijose Vilniaus aikštėse išskleista vaivorykštinė vėliava

Gegužės 17-ąją 37 žmonės susirinko geltonajame Vaivorykštės dienų autobuse, kelionę pradėjusiame  prie LGBT centro. Linksmai grojant muzikai ir mojuojant praeiviams , autobusas išvažiavo į Vilniaus gatves. Autobuso keleiviai sustojo trijose strategiškai svarbiose vietose – prie LR Prezidentūros, Vilniaus rotušės ir Vilniaus miesto savivaldybės.  Kiekvienoje iš šių stotelių penkiolika autobuso keleivių skubėjo išskleisti 100-o metrų ilgio vaivorykštinę vėliavą, atkreipdami praeivių, žurnalistų, o galbūt ir valdžios atstovų dėmesį į būtinybę užtikrinti LGBT asmenų teises.

Vaivorykštės autobuso kelionės išvakarėse, gegužės 16-ąją, keturiolikos valstybių ambasadoriai išreiškė palaikymą už LGBT teisių įgyvendinimą kovojantiems aktyvistams, surengdami jungtinį priėmimą Prancūzijos ambasadorės Maryse Berniau rezidencijoje. Vakaro šeimininkė susirinkusiems svečiams priminė – „Jūs ne vieni!”, tokiu būdu išreikšdama, kad tarptautinė bendruomenė mato svarbą užtikrinti žmogaus teises ir pilietines laisves visiems.

Deja, tokio palaikymo LGBT bendruomenė Lietuvoje vis dar nesulaukia iš vietinės valdžios. Prezidentė Dalia Grybauskaitė neseniai pareiškė neturinti nuomonės tos pačios lyties partnerystės, santuokos ir galimybės įsivaikinti klausimais, ir nematanti reikalo ją turėti šiuo metu, kai pasak Prezidentės, šalyje esama svarbesnių klausimų. Todėl būtent prezidentūros aikštėje vyko svarbiausiasis Vaivorykštės autobuso sustojimas, kuriuo Lietuvai norėta priminti, kad gerbti ir užtikrinti žmogaus teises – pirmenybė, už kurią niekas neturėtų būti svarbiau. Pasak LGL valdybos pirmininko Vladimiro Simonko, „Prieš Prezidento rinkimus būtina priminti būsimajam šalies vadovui, kad žmogaus teisės – itin svarbi sritis“.

Daugiau skaitykite: 15min.lt (1, 2, 3) , delfi.lt, alfa ltmotstandet.aftonbladet.se

Video medžiagą žiūrėkite lrytas.lt: 1, 2 bei TV3 ir LNK televizijų žinių reportažuose.