Eltonas Johnas: „Dėl homofobijos tėvas neapsilankė nė viename mano koncerte“

Jau dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje rodomo populiaraus miuziklo „Bilis Eliotas“ muzikos autorius Eltonas Johnas prabilo apie tai, kodėl šis šou jam asmeniškai svarbus. Jauno berniuko iš šiaurės kalnakasių miestelio, kuris atrado aistrą baletui, istoriją pasakojantis miuziklas yra artimas ir paties dainininko santykiams su tėvu.

Jungtinės Karalystės dienraštyje „The Times“ pasirodžiusiame straipsnyje E. Johnas aprašė homofobišką aplinką, kurioje teko augti: „Bilis Eliotas gauna tai, ko aš ir daugybė mano kartos homoseksualių vyrų niekada neturėjo. Mano tėvas sulaukė momento, kai išgarsėjau, tačiau jis niekada neapsilankė nė viename mano koncerte. Todėl akimirka, kai Bilio tėvas pamato jį šokantį ir suvokia, ką savo talentu jo sūnus gali pasiekti, yra tai, ko aš niekada nepatyriau. Mano tėvas nenorėjo įvertinti mano talento, o aš vis svarsčiau, kodėl. Ar tai buvo homofobija? O gal baimė?“ – retoriškai klausė dainininkas.

„Man tai buvo skausmingas praradimas. Manau, jog skaudu buvo ir mano tėvui. Prietarai neleidžia žmonėms mėgautis džiaugsmingomis gyvenimo akimirkomis: draugyste, gerumu ir meile. Klaidingi įsitikinimai gali išskirti šeimos narius,“ – įsitikinęs E. Johnas.

Pasakodamas apie skaudžias patirtis dainininkas minėjo ir kitą miuziklo herojų – homoseksualų Bilio draugą Maiklą. „Bilis jį palaiko, o žiūrovai atsidėkoja jam tuo pačiu. Nusileidus uždangai Maiklas sulaukia daugiausiai aplodismentų. Jei kas nors man būtų pasakęs, jog užaugęs kursiu muziką spektakliui apie homoseksualų vaiką, kuriam kas vakarą plos heteroseksuali auditorija ir miuziklą traktuos kaip šeimos pramogą, būčiau jį palaikęs pamišėliu,“ – tikino neseniai dosniausia Jungtinės Karalystės garsenybe pripažintas dainininkas.