VAIVORYKŠTĖS DIENOS 2012

Visame pasaulyje kovojant su diskriminacija seksualinės orientacijos ir lyties tapatybės pagrindais, gegužės 17-oji yra minima kaip Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHO). Būtent šią dieną 1990 m. Pasaulinė sveikatos organizacija išbraukė homoseksualumą iš ligų sąrašo.

Ši data Lietuvoje bus pažymėta renginių savaite „Vaivorykštės dienos“, kurią gegužės 15 – 22 d. organizuoja asociacija Lietuvos gėjų lyga (LGL) ES PROGRESS programos projekte bendradarbiaudama su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ir Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Norima paskatinti visuomenę priimti homoseksualius, biseksualius ir translyčius asmenis, akcentuoti jų lygybei. Šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria įvairių orientacijų ir tapatybių žmonės asmeniniame gyvenime ir darbe, paskatinti heteroseksualią daugumą geriau suprasti lytines mažumas.

„Vaivorykštės dienos“ apims įvairius renginius: seminarą apie besikeičiantį LGBT sąjūdžio Lietuvoje veidą, kurio metu bus pristatyta knyga apie 2010 metų „Baltic Pride“ Vilniuje, dokumentinius filmus bei diskusijas kartu su „Nepatogiu kinu“, spaudos konferenciją Seime bei viešą akciją „Mes – už visas gyvenimo spalvas“. Taip pat LGL savanoriai LGBT centre Vilniuje organizuos LGBT atvirumo pamokas, kuriose dalyviai turės galimybę kelti klausimus ir laužyti paplitusius stereotipus, susitikti ir pabendrauti su žmonėmis, kurie dažnai diskriminuojami ir patiria socialinę atskirtį.

Šešios ES ambasados rengia bendrą šventinį priėmimą šalies LGBT bendruomenės atstovams bei žmogaus teisių gynėjams. Viešos akcijos Vilniuje metu bus išskleista trisdešimties metrų ilgio vaivorykštės vėliava, pažymint solidarumo, vienybės ir paramos svarbą. Savaitė bus užbaigiama „Vaivorykštės kavinė visiems“ renginiu su populiarių Lietuvos muzikantų pasirodymais. Renginiai bus organizuojami Vilniuje ir Kaune. „Vaivorykštės dienos“ Lietuvoje organizuojamos nuo 2007 m. su siekiu, kad šis renginys taptų kasmetine tradicija.

Su visa renginių programa galite susipažinti čia.

Renginio lankstinukas

„Vaivorykštės dienų 2012“ plakatas

Kviečiame aktyviai dalyvauti.

LGL komanda