Naujas LGL leidinys: „Pradėkime kalbėti: skaitiniai LBT moterims“

„Pradėkime kalbėti: skaitiniai LBT moterims“ – tai pirmasis bandymas į vieną leidinį surinkti straipsnius, skirtus lesbietėms, biseksualioms ir translytėms (LBT) moterims Lietuvoje. Dėl to, kad šis bandymas pirmasis, o leidinio tema yra apibrėžta tik auditorijos, kuri yra labai plati ir įvairi (jeigu ją apskritai įmanoma apibrėžti, kaip taikliai pastebi Nida Vasiliauskaitė pirmajame leidinio straipsnyje), skaitinius sudarantys tekstai taip pat labai skirtingi – tiek savo stiliumi, tiek išsikeltais tikslais. Tik viena yra aišku – šie skaitiniai ne apie tai, kaip sunku būti LBT moterimi homofobiškoje ir transfobiškoje Lietuvoje (nors ir neneigiama, kad iš tiesų dažnai nėra lengva). Jais nesiekiama eilinį kartą LBT moteris įsprausti į aukų vaidmenį ir jas ten palikti. Šiais skaitiniais yra norima parodyti, kad LBT moterys gali aktyviai veikti transformuodamos savo gyvenimą ir socialinę aplinką, kad ir kokia nedraugiška joms ji būtų. Skaitiniai nepateikia „teisingų“ atsakymų ir „auksinių“ gyvenimo taisyklių, tačiau sufleruoja, kad verta ne susitaikyti ir gyventi ankštuose heteronormatyvumo bei homonormatyvumo rėmuose, o stengtis juos plėsti, kvestionuoti ir tirpdyti.

Leidinyje rasite Nidos Vasiliauskaitės, Linos Žigelytės, Rasos Navickaitės ir kitų autorių straipsnius. Leidinys nemokamas. Jį galima gauti Lietuvos gėjų lygos ofise, netrukus leidinys pasirodys šalies bibliotekose. Elektroninę leidinio versiją galite parsisiųsti čia.

Daugiau informacijos apie asociaciją ir projektą rasite www.atviri.lt. Projektą remia Nyderlandų Karalystės ambasada ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada.