Užsienio reikalų ministro vizitas LGL biure

Išreikšdami solidarumą su LGBT bendruomene, š.m. rugsėjo 17 d. LR Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus apsilankė asociacijos LGL būstinėje. Vizito metu ministras išreiškė susirūpinimą LGBT teisių padėtimi mūsų šalyje ir patikino, jog rugpjūčio mėnesį padegimą ties įėjimu į asociacijos LGL biurą įvykdę nusikaltėliai bus išaiškinti ir sustabdyti.

„Einame išreikšti susirūpinimo, solidarumo – vizitas susijęs su smurto protrūkiu, kuris nukreiptas prieš LGBT bendruomenę“, – sakė ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė. Susitikimas įvyko praėjus mėnesiui nuo tada, kai degiu skysčiu buvo pasikėsinta į LGL patalpas. Nepaisant tarptautinių žmogaus teisių organizacijų, tokių kaip Amnesty International, raginimų pradėti deramus tyrimus nustatant ne tik įtariamuosius, bet ir išaiškinant galimus homofobiškus nusikaltimo motyvus, nusikaltimo kaltininkai vis dar nėra žinomi.

Pasak ministro, tokie įvykiai yra homofobiškų visuomenės nuostatų pasekmė, kurianti neigiamą šalies įvaizdį tarptautiniame kontekste. Ministras išreiškė nulinę toleranciją smurto protrūkiams ir pabrėžė, jog šis apsilankymas – tai pilietinė pozicija, kurią turime išreikšti kiekvienas.

© Augustas Didžgalvis