Už neapykanta motyvuotą nusikaltimą prieš atvirą gėjų – 3 tūkstančių eurų bauda

Trakų rajono teismas paskelbė nuosprendį Lauryno Baltrūno baudžiamojoje byloje. Su baikeriu bylinėjosi atlikėjas Ruslanas Kirilkinas, kurį L.Baltrūnas buvo apmėtęs kiaušiniais homofobinio išpuolio metu. Vyras išvengė realios laisvės atėmimo bausmės, tačiau atlikėjui turės atlyginti moralinę žalą ir jo išlaidas advokatui, praneša naujienų portalas 15min.lt.

Buvo nuspręsta, L.Baltrūną pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir nuteisti už tai, kad viešai niekino žmogų dėl seksualinės orientacijos ir už tai, kad viešoje vietoje tyčiojosi ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį, tvarką.

Pagal baudžiamojo kodekso 170 str. 2 dalį L.Baltrūnas buvo baudžiamas laisvės atėmimu šešiems mėnesiams, pagal baudžiamojo kodekso 284 str. 1 dalį – laisvės atėmimu keturiems mėnesiams.

Subendrinus bausmes jam skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams bei įpareigojant nuteistąjį šešis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje.

L.Baltrūnui taip pat buvo priteistas moralinės žalos atlyginimas, kurį sudaro 3 tūkst. eurų ir advokato išlaidų atlyginimas R.Kirilkinui, kurį sudaro 350 eurų.

Dėl šios bylos strateginės reikšmės, vykdydama projektą „Building LGL’s Capacity in Assisting Victims of Hate Crimes and Hate Motivated Incidents“, remiamą US State Department, Freedom House ir ILGA-Europe, bylos inicijavimą finansiškai parėmė ir asociacija LGL, kuri nuolat stebėjo bylos teisminį procesą. Toks organizacijos indėlis buvo pirmiausia pagrįstas siekiu prisidėti formuojant teismų praktiką, pagal kurią į neapykantos motyvą būtų tinkamai atsižvelgta tiriant panašias bylas ir patraukiant baudžiamojon atsakomybėn kaltus asmenis. Tikimės, kad ši byla ir jos sėkminga baigtis paskatins LGBT* asmenis drąsiau kreiptis pagalbos ir naudotis esamomis teisinėmis gynybos priemonėmis nuo neapykanta motyvuotos diskriminacijos ir bet kokios rūšies smurto.