Egipto teismas: LGBT*asmenys iš užsienio šalyje nelaukiami

Š. m. balandžio 14 dieną Egipto administracinis teismas priėmė nutarimą, kad LGBT* asmenys iš užsienio gali būti deportuoti arba negauti leidimo atvykti į šalį. Į Egipto administracinį teismą kreipėsi homoseksualus pareiškėjas iš Libano, kuriam 2008 metais šalies Vidaus reikalų ministerija nesuteikė leidimo grįžti į šalį.

Vildamasis grįžti į Egiptą bei tęsti studijas Arabų Mokslo, technologijų ir jūrininkystės akademijoje absolventas pateikė apeliaciją, tačiau šalies administracinis teismas, siekdamas „apsaugoti visuomenės interesus bei religines ir socialines vertybes“, patvirtino Egipto vidaus reikalų ministerijos sprendimą.

Skunde šalies apeliaciniam teismui pabrėžiama, jog pareiškėjas – homoseksualus, tačiau Egipto vidaus ministerijos jam pateikti kaltinimai lieka neįvardinti. Savo asmens tapatybės nenorėjęs atskleisti šaltinis iš teismo žurnalistus tikino, jog Vidaus reikalų ministerija „turi teisę uždrausti LGBT* asmenims atvykti į šalį, kad apsaugotų Egipto piliečių interesus bei religines ir moralines vertybes“.

Egipto teisėje nėra homoseksualių asmenų santykius kriminalizuojančio įstatymo, tačiau šalies valdžia homoseksualiems vyrams dažniausiai pateikia kaltinamus „ištvirkavimu“, už kurį taikoma baudžiamoji atsakomybė pagal šalyje reglamentuotą prostitucijos draudimą. Egipto LGBT* asmenų teisių aktyvistai pabrėžia, jog pastaraisiais mėnesiais dramatiškai išaugo dėl seksualinės orientacijos suimtų homoseksualių vyrų skaičius.

Š. m. kovo mėnesį šalies policija pasinaudojo netikrais profiliais pažinčių svetainėse ir į naktinį klubą įviliojo septynis translyčius asmenis. Į pasimatymą atvykę asmenys buvo suimti, jiems pateikti kaltinimai „ištvirkavimu“. Šalies žmogaus teisių aktyvistų teigimu, siekdama nukreipti egiptiečių dėmesį nuo politinių įvykių, Egipto valdžia ragina spaudos atstovus kurstyti visuomenės nepakantumą LGBT* asmenims.

Asociacija LGL reiškia susirūpinimą Egipto administracinio teismo sprendimu ir tikisi, jog šalies valdžios atstovai atkreips dėmesį į tai, kad LGBT* asmenų persekiojimas dėl seksualinės orientacijos pažeidžia pagrindines šių asmenų teises bei skatina diskriminaciją, netoleranciją ir neapykantos nusikaltimus.