Tyrimas: 66 proc. LGBT* moksleivių su negalia JK patiria patyčias

Š. m. vasario 2 dieną Jungtinės Karalystės organizacija „Anti-Bullying Alliance“ išleido leidinį specialistams šalies vidurinėse mokyklose, kuriame pateikiama informacija apie LGBT* moksleivių su negalia patiriamas patyčias. Rengiant leidinį atlikta apklausa parodė, kad 66 proc. LGBT* moksleivių su negalia Jungtinėje Karalystėje patyrė patyčias.

50 proc. LGBT* moksleivių Jungtinėje Karalystėje yra susidūrę su homofobinėmis, bifobinėmis ar transfobinėmis patyčiomis. Tačiau „Anti-Bullying Alliance“ atliktos apklausos duomenimis, LGBT* moksleiviai su negalia patyčias patiria dažniau.

Tyrimas parodė, kad 66 proc. moksleivių su negalia yra susidūrę su patyčiomis dėl seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės. Tuo tarpu homofobines patyčias patyrę tikino 55 proc. negalios neturinčių moksleivių.

Organizacijos „Anti-Bullying Alliance“ leidinyje pabrėžiamas lytinio švietimo LGBT* ir negalios klausimais trūkumas. „Moksleiviai su negalia negauna jokio lytinio švietimo,“ – tikino tyrime dalyvavęs moksleivis.

„Esame susirūpinę dėl daugialypės diskriminacijos ir patyčių, kurias patiria LGBT* moksleiviai su negalia. Privalome įsiklausyti į LGBT* moksleivių su negalia poreikius, vykdyti visiems moksleiviams aktualų lytinį švietimą ir užtikrinti, kad kovos su patyčiomis programos atsižvelgtų į didesnę patyčių riziką patiriančių vaikų poreikius,“ – komentavo „Anti-Bullying Alliance“ atstovė Lauren Seager-Smith.