Naujai išrinkta Taivano prezidentė remia santuokos lygybę

Š. m. sausio 16 dieną Taivano prezidente išrinkta Tsai Ing-wen. Politikė ne tik tapo pirmąja moterimi šalies vadove, bet ir yra žinoma kaip aktyvi LGBT* asmenų žmogaus teisių gynėja.

Progresyviųjų demokratų partijos atstovė Tsai Ing-wen ne kartą viešai išreiškė paramą LGBT* asmenų teisėms ir santuokos lygybei, nepaisant to, kad vienalytė santuoka kol kas nėra įteisinta jokioje Azijos valstybėje. Politikė taip pat išreiškė paramą vietos LGBT* bendruomenei eitynių metu savo politinės partijos būstinėje iškėlusi vaivorykštės spalvų vėliavą.

Dar praėjusiais metais Kinijos Valentino dienos proga būsimoji prezidentė socialiniame tinklapyje „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti ir trys tos pačios lyties asmenų poros. „Meilėje kiekvienas yra lygus – aš palaikau santuokos lygybę. Kiekvienas asmuo turi teisę ieškoti meilės nevaržomas ir laisvai siekti savo asmeninio džiaugsmo“, – vaizdo klipe pabrėžė Tsai Ing-wen.

Naujosios Taivano prezidentės politinė partija artėjančiuose rinkimuose tikisi užimti net 60 vietų parlamente iš galimų 113. Toks pasiekimas suteiktų unikalią galimybę politinės daugumos pagrindu kovoti siekiant lygybę užtikrinančių įstatymų priėmimo šalyje, kur jaučiama stipri LGBT* asmenų žmogaus teises ribojančios Kinijos įtaka.