JAV įkurtas Sporto lygybės fondas skatins LGBT* sportininkų atvirumą

Š. m. sausio 20 dieną JAV įkurtas Sporto lygybės fondas (angl. Sport Equality Foundation), kurio tikslas – paskatinti LGBT* sportininkus, trenerius ir sporto specialistus atvirai kalbėti apie savo seksualinę orientaciją ir/ar lytinę tapatybę.

Sporto lygybės fondas – regbio žvaigždės ir LGBT* teisių aktyvisto Beno Coheno, kuris prieš penkerius metus įkūrė kovai su patyčiomis skirtą „Ben Cohen StandUp“ fondą.

„Iš nesuskaičiuojamos daugybės sportininkų ir trenerių girdėjome, jog egzistuoja stiprus atvirumo sporte skatinimo poreikis. Atvirumas skatina pokyčius,“ – komentavo Sporto lygybės fondo valdybos pirmininkas Patrickas Davisas. „Mūsų įkurtas fondas skatins atvirumą ir teiks paramą kenčiantiems patyčias. Tai – natūrali šios problemos sprendimo evoliucija,“ – tikino jis.

„Sportas yra raktas, kuris mūsų besikeičiančiame pasaulyje atrakina širdis ir protus. Atvirumas skatina atvirumą ir prisideda prie didesnių kultūrinių pokyčių. Jei pakeisime sporto kultūrą, pakeisime ir populiariąją kultūrą,“ – įsitikinusi Sporto lygybės fondo valdybos narė Kathleen Hatch.