Trys priežastys, kodėl LGBT žmonės yra labiau pažeidžiami koronaviruso

Kovo 11 d. daugiau nei 100 LGBT organizacijų paskelbė atvirą laišką sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams ir pagrindinėms žiniasklaidos priemonėms, kuriame skelbiama, kodėl LGBT žmonės turi didesnę riziką užsikrėsti koronavirusu.

Dr. Scout, JAV Nacionalinio LGBT vėžio tinklo direktoriaus pavaduotojas, teigia: „Suprantama, jog didėjant naujojo koronaviruso, t. y. COVID-19, plitimui, daugelis LGBT žmonių yra sunerimę, kaip šis virusas gali paveikti mus ir mūsų bendruomenes.“

„Pasirašiusieji nori priminti visoms šalims, atliekančioms COVID-19 stebėjimą, reagavimą, gydymą, ir žiniasklaidai, kad LGBT bendruomenės yra tarp tų, kurios yra ypač pažeidžiamos neigiamo šio viruso poveikio sveikatai“.

Laiške toliau sakoma, kad LGBT žmonės yra pažeidžiami dėl trijų specifinių veiksnių.

„LGBT gyventojai naudoja tabako gaminius 50 procentų dažniau nei bendra populiacija“, – teigiama. „COVID-19 yra kvėpavimo takų liga, kuri yra ypač kenksminga rūkantiems žmonėms“.

LGBT žmonėms taip pat gresia pavojus, nes mūsų bendruomenėje yra didesnis ŽIV ir vėžio dažnumas, o „tai reiškia, kad daugiau mūsų gali turėti pažeistą imuninę sistemą, todėl esame labiau pažeidžiami COVID-19 infekcijų“.

Trečias ir paskutinis didesnio LGBT žmonių pažeidžiamumo veiksnys yra tas, kad mes „ir toliau patiriame diskriminaciją, nepalankų požiūrį ir supratimo stoką iš paslaugų teikėjų bei darbuotojų daugelyje sveikatos priežiūros įstaigų.

„Dėl to daugelis nenori kreiptis į gydytoją, išskyrus situacijas, kurios atrodo skubios – ir galbūt net ir tada“.

Laiške su viruso valdymu susiję asmenys toliau raginami „užtikrinti, kad šio protrūkio metu mūsų LGBT bendruomenės būtų tinkamai aptarnaujamos“, o karščiuojantys ar kosėjantys LGBT asmenys raginami kreiptis medicininės pagalbos.

Anksčiau šią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso protrūkį pandemija.

PSO vadovas dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus atskleidė, kad koronaviruso atvejų už Kinijos ribų per dvi savaites padaugėjo 13 kartų, ir pasakė, kad jis yra „labai susirūpinęs“ dėl „nerimą keliančių neveiklumo lygių“.