#TRANS_LT: konsultacija su trans* bendruomenės nariais

(kreipimasis į translyčių asmenų bendruomenės narius Lietuvoje)

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL ir toliau nuosekliai dirba tam, kad Lietuvoje būtų įteisinta lyties keitimo procedūra. Mes siekiame, kad trans* žmonės ne tik galėtų pasinaudoti prieinamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, bet ir galėtų pasikeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo.

Nors ne viskas pavyksta lengvai ir iš karto, matome ženklų, kad procesas netrukus pajudės iš mirties taško. 2017 metų kovo 22 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybė suformulavo nurodymą Sveikatos apsaugos ministerijai ir Teisingumo ministerijai parengti teisės aktų, reglamentuojančių lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką, projektus. Šie projektai turi būti parengti iki š. m. rugsėjo 1 dienos. Be to, šiuo metu asociacija LGL dviem translyčiams vaikinams atstovauja nacionaliniuose teismuose, siekiant pakeisti asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo. Teismo sprendimas šioje byloje bus paskelbtas jau balandžio 7 dieną.

Atsižvelgiant į šiuos reikšmingus pokyčius, norėtume Jus pakviesti į susitikimą su translyčių asmenų bendruomenės nariais. Mes turime galimybę siekti tam tikrų pokyčių politinėje ir įstatymų leidybos srityse, tačiau savo poreikius geriausiai žinote tik Jūs patys. Todėl norėtume visi kartu pasitarti, kokie prioritetai lyties keitimo procedūros kontekste šiai dienai Jums yra aktualiausi ir kurie klausimai turėtų tapti mūsų atstovavimo darbotvarkės dalimi. Susitikimo metu norėtume su Jumis pasitarti šiais klausimais:

(a) ar galimybė pasikeisti asmens tapatybės dokumentus remiantis išimtinai F.64 diagnoze būtų Jums priimtinas variantas?
(b) kokios medicininės su lyties keitimo procedūra susijusios paslaugos Jums šiuo metu yra aktualiausios (pavyzdžiui, psichologo konsultacijos, hormonų terapija, plastinės chirurgijos procedūros ir t.t.)?
(c) ar egzistuoja realus socialinių paslaugų (pavyzdžiui, tarpusavio paramos grupės) poreikis trans* bendruomenėje?

Kviečiame Jus susitikit LGBT* bendruomenės centre (adresu Pylimo g. 21, Vilnius) š. m. balandžio 8 dieną (šeštadienį) 11 val. ir pasitarti šiais svarbiais klausimais. Renginio metu mūsų Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomaš Ilja pristatys organizacijos veiklą translyčių asmenų atstovavimo srityje. Po to galėsime apsikeisti nuomonėmis apie tai, kas Jums yra svarbu, ir kur turėtų judėti mūsų organizacija, dirbdama ties translyčių asmenų žmogaus teisių klausimais.

Renginio metu vaišinsime gaiviaisiais gėrimais ir pica!

Labai tikimės, jog galėsite prie mūsų prisijungti!

P.S. Renginį socialiniame tinkle FaceBook galite rasti čia. Šis renginys yra „uždaras“, todėl drąsiai galite spausti „Dalyvausiu“ – tai, kad dalyvausite šiame renginyje, matys tik renginio organizatoriai.

P.P.S. Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL veiklos translyčių asmenų žmogaus teisių apsaugos srityje yra remiamos tarptautinių partnerių TGEU – Transgender Europe ir fondo Stiftung EVZ (Vokietija).

button_evz_engl_klein