Japonijoje pirmą kartą į aukštas politines pareigas paskirtas translytis asmuo

Japonija žengė istorinį žingsnį į Irumo miesto tarybą išrinkdama Tomoya Hosoda, 25 metų amžiaus translytį vyrą.

Pirmąja šalyje translyte politike tapo Kamikawa Aya, kuri į miesto tarybą buvo išrinkta 2003 metais Tokijo mieste.  Vis dėlto pirmas translytis asmuo į aukštas politines pareigas buvo išrinktas Naujoje Zelandijoje – 1999 metais rinkimus į parlamentą laimėjo Georgina Beyer.

T. Hosoda apie savo lytinę tapatybę prakalbo mokydamasis Teikyo universitete, kur studijavo medicinos mokslus. Lyties keitimo procesą jis pradėjo 2015 metais.

Naujai išrinktas politikas teigė, kad tikisi pateisinti visų lūkesčius.

„Dar neseniai žmonės elgėsi tarsi LGBT* bendruomenė neegzistuoja. Mums reiks įveikti daug kliūčių, tačiau aš tikiuosi pateisinti visų lūkesčius,“ – komentavo politikas.

T. Hosoda pasakojo, kad ketina siekti LGBT* žmogaus teisių įtvirtinimo bei pagerinti vyresnio amžiaus žmonių ir žmonių su negalia padėtį.

„Atsivėrimas man tik pradžia,“ – teigė jis. – „Dabar metas kurti pagrindą žmonėms, kuriems reikia judėti į priekį. Kai kurių sienų vienas žmogus įveikti negali. Mums reikia dirbti kartu ir padėti vienas kitam,“ – įsitikinęs jis.

T. Hosoda teigimu, draugai ir šeima suteikė „nepakeičiamos paramos“ rinkimų metu ir pripažino, kad nors buvo sunku, jis tikisi, kad jo politinė veikla padės atkreipti dėmesį į diskriminaciją prieš translyčius asmenis.

„Mano tėvai, draugai, kolegos ir buvę klasės draugai mane palaiko. Nors buvo daug sunkumų, daug kančios, mes galime judėti į priekį žingsnis po žingsnio. Kuo dažniau mes susitinkame su žmonėmis, tuo didesnė tikimybė, kad jie ims mąstyti plačiau,“ – komentavo T. Hosoda.