Tomas V. Raskevičius: „Kodėl moterys gali vilkėti kelnes, o vyrai negali avėti aukštakulnių?“

Kaip patraukti fotografų dėmesį? Nuogumas jau nieko nebestebina, ryškus makiažas – taip pat. Tomas Vytautas Raskevičius (28), apsilankęs Izraelio ambasados organizuotame mados renginyje Vilniuje, buvo kaip mat paprašytas pozuoti fotografams. Šįkart „kalti“ buvo batai.

Asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius T.V.Raskevičius į mados renginį atvyko pasipuošęs taip, kaip reikalavo kvietime įrašytas aprangos kodas – „cocktail attire“. Tiesa, svečias išsiskyrė pasirinktu apavu – aukštakulniais. Paklaustas, kaip dažnai jis taip pokštauja, atsakė, kad tai daro dažnokai.

„Turbūt net dažniau nei kai kurios merginos apsiaunu aukštakulnius. Man patinka išsiskirti. Tai padeda atkreipti dėmesį ir kvestionuoti tam tikrus stereotipus visuomenėje. Na, kodėl moterys gali vilkėti kelnes, o vyrai negali avėti aukštakulnių?“ – savo poziciją dėstė T.V.Raskevičius.

Tomas pasakojo, kad turi penkias aukštakulnių poras. „Kuo aukštesnė pakulnė, tuo geriau“, – sako. Tik surasti tinkamą dydį – iššūkis. „Man sunku rasti 43 dydžio batelius, bet jei tokius randu – perku nedvejodamas“, – teigė Tomas.

Nors renkantis batelius svarbiausias jam pakulnės aukštis, akį taip pat turi traukti spalva, modelis, blizgesys. Pasak Tomo, jis tikisi turėti aukštakulnių batelių kolekciją, todėl vis ieško naujos poros batelių.

Už lygias teises kovojantis Tomas dar yra žinomas kaip drag queen personažas Okeanidė.

„Persirengęs šiuo personažu apsilankau Vilniuje vykstančiuose renginiuose, net fotografavausi su sostinės meru. Man tai įdomus išbandymas. Dažniausiai sulaukiu teigiamos reakcijos, visiems labai patinka. Žmonės šį personažą priima kaip pramogą“, – 15min sakė Tomas.

Tomas Vytautas Raskevičius pasakojo, kad 2014 metais gyveno Amerikoje, o būtent ten drag queen persirengimo kultūra yra labai išplėtota. Ten ir pagavo įkvėpimą pačiam sukurti personažą.