Airija turės pirmąjį homoseksualų ministrą pirmininką

Airijos valdančiosios koalicijos didžiausioje partijoje, „Fine Gael“, įvyko permainos – partijos vadovu paskelbtas Leo Varadkaras, todėl jis perims ir vyriausybės vairą. Taip Airija turės pirmąjį homoseksualų ministrą pirmininką.

L.Varadkaras partijos rinkimuose pelnė 60 proc. balsų ir įveikė dabartinį nekilnojamojo turto ministrą Simoną Coveney’ų. Planuojama, kad dabartinį liberalų-konservatorių ir krikščionių demokratų partijos lyderį Enda’ą Kenny jis pakeis artimiausiomis savaitėmis. 38-erių metų L.Varadkaras, Indijos imigranto sūnus, taip pat taps ir jauniausiu istorijoje ministru pirmininku. L.Varadkaro seksualinė orientacija paaiškėjo 2015 m. vykusiame referendume dėl tos pačios lyties asmenų santuokos. Jis iki šiol buvo atsakingas už socialinę apsaugą.

38-erių metų L.Varadkaras, Indijos imigranto sūnus, taip pat taps ir jauniausiu istorijoje ministru pirmininku. L.Varadkaro seksualinė orientacija paaiškėjo 2015 m. vykusiame referendume dėl tos pačios lyties asmenų santuokos. Jis iki šiol buvo atsakingas už socialinę apsaugą.

L.Varadkaras tampa liberalizmo simboliu šalyje, kuri kadaise laikyta viena iš labiausiai konservatyvių Europos valstybių – homoseksualumas Airijoje buvo „nelegalus” iki pat 1993 m.