Tokijuje vienalytei porai išduotas pirmasis partnerystės sertifikatas

Š. m. lapkričio 5 dieną Japonijos sostinėje Tokijuje vienalytei porai Koyuki Higashi ir Kiroki Masuhara išduotas pirmasis partnerystės sertifikatas. Tokijo Šibujos ir Setagajos apygardos, nepaisydamos šalies Konstitucijoje įtvirtinto tos pačios lyties asmenų santykių draudimo, ėmė išduoti „lygiaverčius santuokai“ partnerystės sertifikatus.

Apie ketinimus pripažinti tos pačios lyties asmenų santykius Tokijo Šibujos apygarda paskelbė dar š. m. vasario mėnesį. Partnerystės sertifikatai užtikrins vienalyčių teises į bendrą apsirūpinimą būstu bei partnerio lankymą sveikatos priežiūros įstaigose.

Vis dėlto ši priemonė turės veikiau simbolinę teisinę reikšmę. Tos pačios lyties asmenų partnerystės sertifikatai bus pripažįstami tik Tokijo Šibujos ir Setagajos apygardose, nes Japonijos Konstitucija apibrėžia santuoką kaip „sąjungą, sudarytą abiejų lyčių atstovų bendru sutarimu“. Dėl šios priežasties š. m. vasario 19 dieną šalies ministras pirmininkas Shinzo Abe išreiškė nepritarimą tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimui Japonijoje.

Japonijos sostinės Šibujos rajonas, kuriame gyvena 217 000 gyventojų, garsėja ne tik kaip miesto verslo centras, kuriame įsikūrę nemažai tarptautinių kompanijų, bet ir kaip LGBT* asmenims draugiška vieta, kur organizuojami šalies LGBT* bendruomenės renginiai.