Tik Amsterdame – jubiliejinis kanalų paradas

Š. m. rugpjūčio 1 dieną per pusę milijono svečių iš viso pasaulio atvyko į Nyderlandų sostinę Amsterdamą stebėti jubiliejinio 20-ojo „Amsterdam Gay pride“ kanalų parado. Dešimtys tūkstančių LGBT* bendruomenės atstovų ir šios visuomenės grupės teisėms neabejingų aktyvistų, tarp jų ir nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko, vienu iš 80 vaivorykštės spalvomis pasipuošusių laivų plaukė miesto centre išsidėsčiusiais kanalais ir drauge vieningai kvietė Amsterdamo gyventojus bei miesto svečius švęsti visuomenės įvairovę.

6 kilometrų ilgio Amsterdamo kanalų parado maršrutą saulėtą šeštadienio popietę asociacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko įveikė kartu su LGBT* teisių aktyvistais iš Maltos, Airijos, Slovakijos, Čekijos bei Vengrijos plaukdamas 13-uoju numeriu pažymėtu Nyderlandų demokratų partijos „D66“ laivu. 200 išskirtinai balta spalva vilkinčių vienu didžiausių kanalų parado laivų plaukusių bendrakeleivių drauge sukūrė ypatingą atmosferą.

1998 metais pasaulio LGBT* žaidynėse Amsterdame dalyvavęs V. Simonko džiaugėsi galimybe iš arti stebėti, kaip vystėsi šio unikalaus pobūdžio LGBT* bendruomenės renginio tradicijos. Šiais metais norinčiųjų dalyvauti Amsterdamo kanalų parade buvo dvigubai daugiau nei renginio organizatoriai būtų galėję pakviesti, o gavusieji pakvietimą dėl geriausių vietų ir stilingiausio laivo vardo rungėsi specialiuose konkursuose.

Šaunios muzikos bei jaunatviškos ir linksmai nusiteikusios komandos dėka 13-uoju numeriu pažymėtas laivas sulaukė išskirtinio Amsterdamo gyventojų ir svečių palaikymo. „Jautėme stiprų ryšį su paradą stebėti susirinkusia minia. LGBT* bendruomenės ir renginio svečių kontaktas buvo kaip niekad atviras ir glaudus: ant tiltų susirinkę žiūrovai didžiausią įspūdį palikusių laivų keleivius apmėtydavo saldainiais, o pastarieji atsilygindavo šypsenomis ir puikia nuotaika,“ – pasakojo asociacijos LGL vadovas.

Neturėję galimybės pirmąjį rugpjūčio savaitgalį į Amsterdamą atvykti olandai galėjo stebėti tiesioginę kanalų parado transliaciją nacionalinėje televizijoje, žmonės iš viso pasaulio – tiesioginę trimatę renginio transliaciją internetu. „Rekomenduoju kitą vasarą apsilankyti kasmetiniame Amsterdamo kanalų parade ir pasinaudoti galimybe puikiai praleisti laiką. Iš olandų galime pasimokyti, kaip švęsti visuomenės įvairovę. Šio renginio atmosfera iš tiesų gniaužia kvapą: LGBT* bendruomenės ir parado žiūrovų įvairovė, emocinis ryšys ir vienybė kelia euforiją,“ – tikino V. Simonko.

Kanalų paradui pasibaigus, vaivorykštės spalvų vėliavomis pasipuošęs miestas, Amsterdamo gyventojai ir svečiai draugiškai pasveikino laivais plaukusių renginio dalyvių minią. Pastarieji neskubėjo skirstytis ir dalyvavo ta proga rengtuose koncertuose bei iki paryčių linksminosi LGBT* draugiškuose klubuose ir baruose.