Teismas priėmė nagrinėti LGL skundą dėl eitynių vietos pakeitimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) vasario 21 d. nutartimi priėmė nagrinėti asociacijos Lietuvos gėjų lyga (LGL) skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimo pakeisti jų organizuojamų eitynių vietą.

Asociacija Lietuvos gėjų lyga kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2013-01-16 įsakymo dalį, kuria buvo pakeista organizatorių eitynėms Vilniuje pasirinkta vieta, ir prašo teismą įpareigoti savivaldybę nedelsiant pašalinti padarytą pažeidimą ir suderinti planuojamų eitynių organizatorių nurodytą vietą Vilniuje – nuo Odminių g. Gedimino prospektu link Lukiškių aikštės.

Pasak pareiškėjos, savivaldybės direktoriaus pavaduotojo įsakymo dalis, kuriuo buvo leista liepos 27 d. LGL organizuoti eitynes nuo automobilių stovėjimo aikštelės prie „Forum palace“ einant Upės gatve iki automobilių stovėjimo aikštelės prie viešbučio „RadissonBlu“, o ne Gedimino prospektu, yra neteisėtas, prieštaraujantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms.

Kaip skunde teigia pareiškėja, įsakymo dalis, kuriuo eitynės išstumtos iš centrinės sostinės dalies, prieštarauja eitynių tikslui – homoseksualių, biseksualių ir transseksualių žmogaus teisių įgyvendinimui, siekiant atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į šią socialinę grupę, jų integravimąsi į visuomenę. Lietuvos gėjų lyga prašo teismo nagrinėti bylą skubos tvarka.