Atsiskleidimo diena: filmo „Out in the Dark“ premjera spalio 11-ąją

Š. m. spalio 11 dieną 18 val. Tarptautinės atsiskleidimo dienos (angl. „Coming Out Day“) proga Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Izraelio ambasada Vilniuje, organizuoja LGBT* tematikos filmo iš Izraelio peržiūrą Vilniuje. Tarptautinės atsiskleidimo dienos proga renginio metu bus rodoma žydų kilmės amerikiečių režisieriaus Michael‘o Mayer‘io drama „Tamsoje“ (angl. „Out in the Dark), pasakojanti apie dviejų vyrų (studento iš Palestinos Nimer‘o ir advokato iš Izraelio Roy) romantinius santykius priešingose Vidurio Rytų konflikto pusėse.

Ar jau pastebėjote, kad už lango – lietuviška dargana? Artėjant rudens sezonui, gėjai-kanibalai lenda iš savo spintų ir kviečia burtis į tamsiai šiltas vieteles, kur rodomi įdomiausi LGBT* tematikos kino filmai. Tarptautinės atsiskleidimo dienos (angl. „Coming Out Day“) proga Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Izraelio ambasada Vilniuje (Izraelis Lietuvoje), kviečia į nemokamą filmo „Tamsoje“ (angl. „Out in the Dark”) (2012) peržiūrą kino teatre „Pasaka“. Pagrindinis filmo „Out in the Dark“ herojus Nimeris, palestinietis studentas, įsimyli izraelietį teisininką Rojų. Dėl jų santykių Nimeris atsiduria tarsi tarp dviejų ugnių – palestiniečių, atmetančių jį dėl jo seksualinės orientacijos, ir Izraelio visuomenės, kuri nepriima jo kilmės. Nimeris privalo pasirinkti tarp gyvenimo, kurio trokšta, ir meilės Rojui.

Kas bendro tarp LGBT* bendruomenės iššūkių Artimuosiuose Rytuose ir lietuviškųjų peripetijų? Visame pasaulyje spalio 11 d. minima Tarptautinė atsiskleidimo diena skirta priminti atsiskleidimo (angl. „coming out“) svarbą mūsų bendruomenėje. Įvairių šalių – ne tik britų – mokslininkai įrodė, jog žmonės, kurie savo artimame rate turi atsiskleidusių LGBT* asmenų, yra kur kas labiau atviresni mūsų bendruomenės atžvilgiu. Tačiau ar Lietuva iš tiesų atsiskleidžia? O galbūt dar nesame pasiruošę garsiai ir atvirai kalbėti LGBT* temomis su savo artimaisiais?

Po filmo peržiūros visus pakviesime į diskusiją „Ar Lietuva iš tiesų atsiskleidžia? Tarp euforijos ir nusivylimo“ restorane “La Boheme“. Diskusijoje dalyvaus nerealūs žmonės, savo asmeniniu pavyzdžiu, bet labai skirtingomis priemonėmis prisidėję prie LGBT* matomumo Lietuvoje. Tai Lietuvos Respublikos Seimo narė Aušrinė Armonaitė, knygos „Lietuva atsiskleidžia: 99 LGBT istorijos“ autorius ir režisierius Romas Zabarauskas, aktorius ir televizijos laidų vedėjas Dominykas Vaitiekūnas bei asociacijos LGL Valdybos narė ir biseksualių asmenų žmogaus teisių aktyvistė Aliona Nova. Diskusiją moderuos asociacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomaš Ilja.

Tarptautinės atsiskleidimo dienos (angl. „Coming Out Day“) minėjimas yra itin svarbus Lietuvoje. Sociologinės apklausos rodo, jog tik 12 proc. Lietuvos gyventojų pažįsta bent vieną homoseksualų ar biseksualų asmenį ir tik 3 proc. – translytį asmenį. 45 proc. Lietuvos gyventojų jaustųsi nepatogiai, turėdami LGBT* bendruomenei priklausantį kolegą darbe. Tarptautine atsiskleidimo diena siekiama prisidėti prie atviresnės ir labiau priimančios aplinkos skatinimo Lietuvoje.

Filmo peržiūra ir diskusija nieko nekainuoja. Griebk draugą ir paminėk Tarptautinę atsiskleidimo dieną kartu su mumis. Filmas bus rodomas su angliškais ir lietuviškais subtitrais. Prieš filmą pakviesime nusifotografuoti prie „Coming Out“ foto sienos, o iškart po filmo – dalyvauti diskusijoje (lietuvių kalba). Gėjai-kanibalai atrieda atidunda!

Filmo peržiūros įvykį socialiniame tinkle „FaceBook“ galite rasti čia.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Izraelio ambasada Vilniuje (Izraelis Lietuvoje).

Israel Logo (Old & New Combined)