Nepatikėsite ką penktadienio vakarą veikė šie biseksualūs žmonės

Rugsėjo 22 d. vakaras Vilniuje buvo toks pats šiltas ir jaukus, kaip ir kiti rudeniški bei gražūs vakarai, tik kur kas biseksualesnis! Būtent tą penktadienio vakarą LGBT* bendruomenės centras buvo pilnas Biseksualių žmonių matomumo dieną švenčiančių lankytojų.

Man yra ne kartą tekę girdėti žmones sakant „kam rengti veiklas kažkokios tikslinės grupės atstovams, jeigu jų tiesiog nėra?!“. O kaipgi žmonėms žinoti, kad jie yra laukiami vienoje ar kitoje vietoje, jeigu apie tai nėra aiškiai ir nedviprasmiškai pasakoma? Bi-čiuliškas vakaras į biseksualius žmones kreipėsi labai aiškiai, kviesdamas juos kartu švęsti tarptautinę Bi žmonių matomumo dieną, šiais metais minimą daugiau nei 35-iose pasaulio valstybėse (visą renginių sąrašą galite rasti čia). Ir žmonės nedviprasmiškai sureagavo į šį kvietimą rinkdamiesi į LGBT centrą pasipuošę šypsenomis bei gera nuotaika.

Viena svarbiausių tokio bendruomeninio renginio dalių tiek man, tiek kitiems jo dalyviams, visada yra susipažinimas. Ir tam skyrėme net keletą valandų. Juk biseksuali tapatybė nėra ištatuiruota ant kaktos, dažnas mūsų nugyvena ištisus dešimtmečius niekam neprisipažindamas apie savo seksualinę orientaciją. Natūralu, kad norisi šią biseksualią tapatybę atrasti, ištyrinėti, socializuotis su kitais biseksualiais žmonėmis, dalintis iššūkiais ir patirtimis, pasijuokti iš mums vieniems iš pirmo karto suprantamų kalambūrų ir juokelių. Šią tiesą taip pat iliustruoja vienos iš renginio dalyvių, į Lietuvą gyventi atvykusios ispanės, pastebėjimas, jog nesvarbu, kur būtum užaugęs, Lietuvoje ar Ispanijoje, biseksualios patirtys yra beveik tos pačios. Su šiomis mintimis sutiko ir kiti renginio svečiai iš užsienio bei įvairių Lietuvos miestų.

Vakaro įkarštyje keliais greitais kompiuterio pelės ir klaviatūros paspaudimais buvo įkurta biseksualius asmenis Lietuvoje vienijanti „Facebook“ grupė – LiBi (Lietuvos bi). Tikiuosi, jog ši grupė padės biseksualios bendruomenės  pamatus mūsų šalyje bei pagelbės bendruomenės nariams ieškant naudingos informacijos susijusios su biseksualumu. Prie grupės kviečiami prisijungti visi bi/panseksualūs/biromantiški/heterolankstūs žmonės, bei visi kiti, kuriems prie širdies tapti virtualios bi bendruomenės dalimi.

Vakarą vainikavo pokalbiai apie bi matomumą bei biseksualių patirčių ir tapatybės ištrynimą. Klausydamiesi muzikos, atliekamos garsių biseksualių atlikėjų, bei žaisdami žaidimą „atspėk kas aš?“ mankštinome smegenis stengdamiesi įvardinti gausybę atsiskleidusių bei puikiai visiems žinomų biseksualių asmenų, tokių kaip: V. Woolf, A. Cumming, F. Mercury, A. Jolie, D. Bowie ir t.t. Pasiūlius žaisti spėliojimo žaidimą man pačiai buvo nedrąsu, kad galbūt neatsiminsime tiek daug garsių biseksualų, tačiau įsibėgėjant dalyvių entuziazmui supratau, kokie nepragrįsti buvo mano nuogąstavimai – juk biseksualiems žmonėms rūpi jų biseksualūs herojai!

Nors Bi matomumo dieną šventėme jau prieš keletą dienų, mano įspūdžiai vis dar labai ryškūs, o kiekvienas naujas žmogus, prisijungiantis prie bi bendruomenės, verčia plačiai šypsotis. Tvirtai tikiu, kad artėjančiais metais tokio pobūdžio renginių LGBT* centre bus ne vienas ir ne du, o „Vaivorykštės dienų“ autobuse ir „Baltic Pride“ eitynėse plazdės vis daugiau biseksualių vėliavų. Dar kartą sveikinu visus su Bi matomumo diena!