LGL komanda dalyvavo „IDAHOT“ forume Reikjavike

2023 m. gegužės 8-12 d. Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL atstovai viešėjo Reikjavike (Islandija), kur dalyvavo susitikimuose su organizacijos „Samtökin ’78“ atstovais bei tarptautiniame „IDAHOT“ forume.

Gegužės 9 d. LGL atstovai dalyvavo „Samtokin78“ 45-ojo gimtadienio šventėje, kur turėjo galimybę susipažinti su Islandijos užsienio reikalų ministre Þórdís Kolbrún Reykfjörð Gylfadóttir. LGL atstovai padėkojo ministrei ir Islandijos žmonėms už paramą LGBT žmogaus teisėms Lietuvoje.

Gegužės 10 d. LGL atstovai dalyvavo susitikimuose su „Samtokin78“ atstovais ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Gegužės 11 d. dalyvavome tarptautiniame „IDAHOT“ forume, kurį organizavo Europos Tarybai pirmininkaujanti Islandija. Forumo metu buvo pristatytas naujausias organizacijos „ILGA-Europe“ vaivorykštės žemėlapis ir indeksas, dalinamasi LGBTI teisių judėjimo Europoje pasiekimais ir lūkesčiais. Vakare forumo dalyviai linksminosi „Eurovizijos“ dainų konkurso antrojo pusfinalio vakarėlyje, kur sirgo už Lietuvos ir Islandijos atstovus.

Dalyvavimas tarptautiniame „IDAHOT“ forume – dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvos „LGL ir „Samtokin78“ partnerystės plėtojimas: keitimasis gerąja patirtimi ir strateginių partnerystės krypčių identifikavimas“ dalis. Iniciatyva yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšomis, dalis.