Švedijos ambasadoje paminėta Tarptautinė diena prieš homofobiją

Pirmadienį Vilniuje Švedijos ambasados kiemelyje organizuotu renginiu paminėta Tarptautinė diena prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją (angl. santrumpa IDAHOT). Renginyje dalyvavo LGBT teisių aktyvistai, draugiškų LGBT žmogaus teisėms diplomatinių atstovybių, socialiai atsakingo verslo, žiniasklaidos atstovai ir politikai.

Renginio metu Švedijos ambasadorė J. E. Inger Buxton draugiškų LGBT žmogaus teisėms užsienio šalių ambasadorių vardu išreiškė paramą LGBT bendruomenei. Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko pristatė LGBT teisių situaciją Lietuvoje, tarptautinės LGBTI žmogaus teisių organizacijos „ILGA-Europe“ sudaryto Europos valstybių LGBTI žmogaus teisių žemėlapio rezultatus.

Renginio dalyviai stebėjo Europos Komisijos komisarės lygybės klausimais Helenos Dalli vaizdo sveikinimą. Renginio metu įteikti ir du „Baltic Pride“ apdovanojimai už nuopelnus LGBT teisių ir matomumo didinimo srityje. Apdovanojimai įteikti LGL emocinės paramos platformos LGBT vaikams ir paaugliams savanorėms bei LGL vaizdo klipo apie tos pačios lyties porų patiriamus iššūkius herojei Aurelijai Ignotei Paunksnei.

„Tarptautinės dienos prieš homofobiją minėjimas šiais metais yra kaip niekada svarbus. LGBT bendruomenei ypatingai reikia palaikymo ir paramos. Džiaugiuosi, kad net pandemijos sąlygomis radome saugų būdą susitikti ir jaučiame tvirtą Švedijos, Norvegijos, Danijos, Suomijos, JAV, Airijos, Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės ambasadorių, politikų ir verslo sektoriaus atstovų palaikymą. Tai ypatingai svarbu, nes LGBTI žmogaus teisių situacija Lietuvoje negerėja, o LGBT bendruomenė yra įsibaiminusi dėl nuolatinių homofobinių išpuolių,“ – kalbėjo Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL vadovas Vladimiras Simonko.

„Šiandien mes pabrėžiame, kad visi žmonės nusipelno galimybės gyventi be baimės, smurto ir diskriminacijos. IDAHOT diena yra apie žmogaus teises visiems; nepriklausomai nuo to, kas esame ir ką mylime. LGBT+ teisės yra žmogaus teisės,“ – teigia Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton.


© Augustas Didžgalvis