Šveicarija pripažino du vyrus teisėtais vaiko tėvais

Nors Šveicarija ir gali pasigirti tokiais pasiekimais LGBT teisių srityje kaip registruota partnerystė, įstatymai prieš diskriminaciją, tačiau vienalytėms poroms draudžiama įsivaikinti, net ir povaikius. Vis dėlto, praėjusią savaitę teismas šioje šalyje priėmė istorinį sprendimą, leidusį homoseksualiems vyrams oficialiai tapti vaiko tėčiais.

Kalifornijoje surogatinei motinai gimęs vaikas, motinai atsisakius motinystės teisių, besąlygiškai pripažintas vyrų vaiku. Apvaisinant moterį, buvo panaudota vieno iš jų sperma ir donorės kiaušinėlis. Tačiau situacija pasikeitė grįžus atgal į Šveicariją, kurioje surogacija yra uždrausta – vaiko tėvais čia buvo pripažinta išnešiotoja ir jos vyras.

Vyrai tokį teismo sprendimą apskundė ir, remiantis JAV išduotu gimimo liudijimu, buvo atsižvelgta į vaiko gerovę – vyrai įgavo pilnas tėvystės teises. Federaliniam teisės biurui pareikalavus, šveicariškame gimimo liudijime atsidurs ir genetinė vaiko sandara, o pats sprendimas dar gali būti apskųstas apeliaciniam teismui.

Parengta pagal Swissinfo.ch