Sunku patikėti: ir dabar žmonės gali nežinoti apie operuotą lyties vystymosi sutrikimą

Gydytojai Jungtinėje Karalystėje (JK) operuodavo pacientus su lyties vystymosi sutrikimais, žinomais interseksualumo pavadinimu, neinformuodami jų apie realią situaciją. Medikų teigimu, neretai tikroji pacientų diagnozė tokiais atvejais paprasčiausiai nuslepiama.

Šiuo metu jau 71 m. sulaukusi Jeanette būdama 16 m. patyrė operaciją, kurios metus jai buvo pašalintos sėklidės. Tiesą moteris tikina sužinojusi tik būdama 50-ies. Vos gimusiai Jeanette nustatytas visiškas nejautrumas androgenams (CAIS) – genetinis sutrikimas, diagnozuojamas vienam iš 20-60 tūkst. naujagimių.

Su tokiu sutrikimu gimęs vaikas genetiškai yra vyriškos lyties, tačiau jo organizmas tinkamai nereaguoja į hormoną testosteroną, todėl išoriškai lyties organai atrodo visiškai moteriški.

Jeanette buvo 12 m., kai medikai jos mamai pasakė, kad jos dukra nesivystys kaip kitos mergaitės ir negalės susilaukti vaikų. „Tuo metu nesupratau, kodėl mama verkia, kas man yra ne taip. Vėliau būdama 14 m. ėmiau suvokti, kad man ne viskas gerai, nesirgau mėnesinėmis, nieko nevyko.“ – pasakojo ji.

Dar po dvejų metų ji buvo atgabenta į ligoninę ir jai atlikta operacija. Tuo metu ji vis dar nežinojo tikrosios diagnozės. Jai nebuvo sakoma nieko konkretaus, tik tai, kad jai būtina atlikti rimtą operaciją. „Ant mano pilvo atsirado 20 cm randas, jaučiausi visiškai sveika, prisimenu, kaip sėdėdama ligoninėje ant lovos mąsčiau, ką aš ten veikiu“, – sakė ji.

Chirurgai Iš Jeanette kūno pašalino sėklides, nors pati mergina nė nenumanė jas turinti. Ir toliau Jeanette gyvenimas nebuvo lengvas. Būdama 28-erių ji ištekėjo, tačiau seksualiniai santykiai su vyru jai kėlė skausmą. „Po to kentėjau tokius skausmus, kad negalėjau paeiti. Taigi mama ir vėl kartu su manimi vyko į ligoninę, o gydytojai pasakė vykti namo, žadėjo, kad nuo šiol bus geriau“, – pasakojo ji.

Tačiau moteris su sutuoktiniu išsiskyrė po dvejų metų, nes labai bijojo su juo suartėti lytiškai. Skamba keistai, tačiau ji tikina sužinojusi tiesą tik 50 m., kai atsitiktinai pamatė tikrąją savo diagnozę medicininėje kortelėje. Jeanette pasikalbėjo su šeimos gydytoju, leidusiu jai susipažinti su medicininiais įrašais. „Kai perskaičiau užrašus, kur buvo rašoma, kad mano gimda degtuko dydžio ir turiu dvi pilnai išsivysčiusias sėklides, pravirkau.“ – skaudžiais išgyvenimais dalinosi ji.