Homoseksuali pora iš Prancūzijos iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl partnerio vaiko įvaikinimo

Homoseksualios poros iš Prancūzijos, kurioms vaikus pagimdė užsienyje gyvenančios surogatinės motinos, š. m. liepos 5 dieną iškovojo svarbią pergalę šalies aukščiausios instancijos apeliaciniame teisme, kuris išaiškino, kad biologinio vaiko tėvo partneris turi teisę įsivaikinti partnerio vaiką.

Surogatinė motinystė – kai vaiką išnešioja svetima moteris jų turėti negalinčiai porai, kartais siekdama sau finansinės naudos – Prancūzijoje yra uždrausta.

Vienalytės poros suranda surogatines motinas savo būsimiems vaikams tokiose šalyse kaip Jungtinės Valstijos, nes kai kuriose JAV valstijose surogatinė motinystė yra leidžiama.

Tačiau iki šiol Prancūzijos įstatymai neleido pripažinti vaiko biologinio tėvo partnerio vienu iš vaiko tėvų.

Į Prancūzijos liberalus ir konservatorius supriešinusį ginčą įsikišo Kasacinis teismas, kuris atsisakė leisti vaiko tėvais „automatiškai“ pripažinti abu asmenis, nurodytus jo užsienietiškame gimimo liudijime.

Tačiau teismas nusprendė, kad biologinio tėvo partneris gali kreiptis dėl vaiko įvaikinimo, kuris numatytas 2013 metų įstatyme, įteisinančiame tos pačios lyties porų santuokas ir leidžiančiame joms įsivaikinti.