Subliūško dar vienas V. Putino bandymas atsikratyti homofobo etiketės

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pademonstravo jo manymu geriausią taktiką siekiant atsikratyti kitų šalių „primestos“ homofobiškos šalies etiketės – skleisti propagandą apie Vakarus per šalies nacionalinę televiziją.

V. Putinas pareiškė, kad Vakarai sukūrė Rusijos kaip homofobiškos šalies mitą, pranešė Kremliui lojali naujienų agentūra „TASS“. Susitikime su žmogaus teisių aktyvistais šalies vadovas užtikrino, kad „Rusija pripažįsta ir nevaržo netradicinės lytinės orientacijos asmenų teisių“.

V. Putinas teigė, kad Rusijos kaip homofobiškos šalies reputacija esą yra „priešiškų šalių klijuojama etiketė“. “Tai – šalių, kuriose daromi nusikaltimai prieš netradicinės lytinės orientacijos žmones, klijuojama etiketė Rusijai“, – aiškino šalies prezidentas.

„Homoseksualumas nėra mūsų visuomenėje skatinamas pasirinkimas, bet tokių žmonių teisės mūsų šalyje neapribotos. Mes nesiekiame persekioti netradicinės lytinės orientacijos asmenų. Mes jų nebaudžiame, tačiau tradicinė šeima ir tautos sveikata yra mūsų prioritetai. Šie dalykai vienas kitam neprieštarauja. Todėl manau, kad toks subalansuotas požiūris yra visiškai teisingas,“ – samprotavo V. Putinas.

Kol šalies vadovas kaltina Vakarus skleidžiama propaganda, valstybei priklausanti televizija „Rossija 1“ transliuoja “dokumentinę laidą“, kurioje pasakojama apie LGBT* lygybės JAV ir Europoje sukeliamą „moralinę degradaciją“. Lapkritį transliuotoje propagandinėje 90 minučių trukmės laidoje „Specialusis korespondentas“ žiūrovams pasakojama apie Vakaruose plintantį “lyties fašizmą“: esą iš tradicines vertybes propaguojančių šeimų atimami jų vaikai.

Laidoje rodoma sumontuota medžiaga, kurioje maži vaikai stebi besibučiuojančius suaugusiuosius ir varto vadovėlius su lytinių organų iliustracijomis. Laidoje teigiama, kad vaikai Europoje ir JAV yra „verčiami sužinoti viską apie lytinius santykius ir pasirinkti, kokios lyties nori būti užaugę“.

Laidos autoriai rodo įsivaizduojamą “tipišką“ amerikiečių šeimą. Siužete tėvas nusiveda sūnų į miegamąjį parodyti staigmenos – apsinuoginusio vyro plakato. „Ar tai – padoru?“ – piktinasi laidos vedėjas. Šis sumontuotas vaizdelis – ištrauka iš JAV kompanijos „Fathead“ reklamos, kurioje berniukas nudžiunga pamatęs žaislinį sienoje įmontuotą automobilį.

Kompanija jau svarsto, kokių teisinių veiksmų galėtų imtis prieš visuomeninį transliuotoją “Rossija 1“. „Mes negalime toleruoti to, kad visai šeimai skirta reklama buvo paversta neapykantą kurstančiu pasibaisėtinu išpuoliu prieš LGBT* bendruomenę ir vaikus“, – komentavo Detroite įsikūrusios kompanijos atstovas „Radio Free Europe“.

Interviu naujienų portalui lrytas.lt atsakydamas į klausimą, kodėl Rusijoje taip niekinami homoseksualūs asmenys, teisininkas ir rašytojas Justinas Žilinskas teigė, jog veikiausiai todėl, kad „pabrėžiamas grynai fizinis momentas“. „Rusijoje, manyčiau, tai siejasi su kalėjimų subkultūra. Kalėjimuose prievartinis homoseksualumas tapatintas su žmogaus pažeminimu. Dar žaidžiama istorijomis, kad homoseksualūs asmenys tuoj įsivaikins jūsų vaikus – kadangi jie negali daugintis natūraliai, dauginasi paversdami kitus tokiais pačiais, tarsi kokie magiškų galių burtininkai,“ – akcentavo J. Žilinskas.